Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Baj ha olyan vagyok, hogy ha...

Baj ha olyan vagyok, hogy ha nekem nem jó másnak se legyen az?

Figyelt kérdés
pl ha nekem nem ötös egy dogám akkor még a legjobb barátomnak is azt kivánnám hogy ne legyen az meg mindig probálok visszahuzni mindenkit hogy ne legyen jobb nekik mint nekem.sajna ilyen vagyok:(
2008. nov. 7. 21:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
91%
Tipikus magyar tulajdonság. Dögöljön meg a szomszéd tehene is..
2008. nov. 7. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
95%
Igen, baj ha ilyen vagy: irigy és kárörvendő természetre vall, és ezek nem túl szép tulajdonságok. Ha nem is mondod ki, a többi ember megérzi, hogy így állsz hozzájuk. Próbáld ki, hogy egyszer megpróbálod úgy szemlélni (legalább a batátaidat), hogy örülsz ha valami sikert ér el, elismered és segítséget kérsz tőle ha valamiben jobb. hidd el, Te is jobban fogod érezni magad, mert a folytonos irigykedés, más sikerén bosszankodás, más kárának örülés nem tesz jót a léleknek. Attól még, hogy neki ötös a dolgozata, neked nem lesz rosszabb, pusztán neked is jobb lenne ha te is ötöst kapnál. És ez pedig CSAK rajtad múlik és nem rajta. Akkor meg miért sajnálod tőle?
2008. nov. 7. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Igen, baj.

Konkrétan ez az irigységet, önzést jelenti.

Meg kellene próbálnod amennyire csak lehet, leszokni róla.

Csúnya dolgokat csinálhat még veled is - hát még azokal, akik körülötted vannak.

2008. nov. 7. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
46%
Persze hogy baj, soha nem leszel boldog! Onzo es gonosz vagy.
2008. nov. 8. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
78%
Ez beteges,már bocsi,ne legyél ilyen,mert senki sem fog szeretni!
2008. nov. 8. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
leszokni? ez a génjeimben van (gondolom) már vágtam jó pofákat amikor valaki másnak össze jött valami ami nekem nem de sztem látszott rajtam hogy mi van!
2008. nov. 8. 08:48
 7/12 anonim ***** válasza:
85%

A génjeidben kb. 60% van. És az is csak hajlam, nem eleve elrendelés!

40%-ot eleve a nevelés alakít rajtad. És magadat is képes vagy nevelni!


Ha nem is akarod, akkor persze esélytelen. Akkor mondhatod azt, hogy neked ez volt a sorsod... de szerintem jobban járnál, ha akarnád.

2008. nov. 8. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez nagy baj.Nekem is ilyen az egyik volt "legjobb barátnőm", és borzasztóan idegesítő.És azóta amióta rájöttem hogy ilyen, nem őt tartom a legjobb barátnőmnek, és én is másként állok hozzá.Egy idő után ki fognak ismerni az osztálytársaid, mert látszik rajtad, hogy nem örülsz annak, hogy nekik valami sikerült, és nem fognak szeretni, kiközösítenek majd.És így nem is fogsz tudni igazi barátságokat kialakítani se, hisz a barátok nem irigykednek a másikra, és mindenben segítik egymást.Mindenképpen próbálj meg változtatni ezen, mert az irigység és kárörvendés az egyik legrosszabb tulajdonság, és ezt a te érdekedben mondom.
2008. nov. 8. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Én is ilyen voltam!

De már nem vagyok...

Én rájöttem, hogy miért voltam ilyen.

MERT ŐK IS ILYENEK VOLTAK VELEM!

(Nem hiszem, hogy a te esetedetben is ez a helyzet, de meg lehet. Én tudom, hogy ők is ilyenek voltak, emiatt lettem én is olyan. Már más társaságban vagyok, és teljesen kicserélődtem. ;)

2008. nov. 8. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Emberi tulajdonság, de megvan a döntéshozó képességünk, és amik csak gondolat marad addig semmi baj.
2008. nov. 9. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!