Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért vannak bennem ekkora...

Miért vannak bennem ekkora ellentmondások? Hogyan tudnék dönteni? Ti mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés
Háát egész röviden arról van szó, hogy nagyon szeretem Oroszországot, a példaképem oda valósi, szererem a kultúrát, a nyelvet, az épületeket, stb. De közben van bennem egy olyan érzés, hogy ez nem helyes. Mármint... Oroszország annyiszor ártott hazánknak, ami nyilván nem az átlag emberek ötlete volt, mert ők ugyan úgy szenvedtek (pl.: kommunizmus miatt) de akkor is. Sokkal többet beszélek Oroszországról, mint Magyarországról. Több orosz barátom van, mint magyar. Magyarországról többnyire csak nekik szoktam mesélni. Van két muszka, akik magyarul tanulnak és segítek nekik, de úgy érzem, hogy szinte már csak Oroszországgal kapcsolatos dolgok érdekelnek. Most döbbentem rá, hogy eddig úgymond megpróbáltam "orosszá alakítani magam". Mindenkinek köszönöm, ha segít.16L

2019. febr. 2. 15:08
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem semmi probléma, ami volt az elmúlt azóta eltelt jó pár év.
2019. febr. 2. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy igazad van, de egy kicsit össze vagyok zavarodva. Néhányan neveztek a fent leírt dolgok miatt komcsinak, hazaárulónak, stb. Eléggé kellemetlenül érzem magam ilyenkor és legszívesebben elbújnék. Mert tudom, hogy miért mondja és valamennyire jogosnak is tartom... Pedig tudom, hogy kommunizmus már nem nagyon van Oroszországban... De megis... nem tudom miért...
2019. febr. 2. 16:57
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem szard le hogy mások mit gondolnak rólad
2019. febr. 2. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy tényleg azt kéne.😅 Csak nagyon mélyen érintenek az ilyen dolgok...
2019. febr. 2. 18:05
 5/6 FüligJimmy88 ***** válasza:
100%

Mondok neked valamit: akik lehurrognak téged emiatt, azoknak nem is az a problémájuk, hogy szereted Oroszországot, hanem az, hogy egyáltalán fel mered vállalni, hogy más az ízlésed, mint az átlagnak. Az átlagember ki nem állhatja, ha valaki kilóg a sorból, egész egyszerűen azért, mert fel meri vállalni a saját ízlését, a saját hobbijait, a saját útját (amire ők képtelenek lennének), és nem hajlandó beleolvadni egy szürke masszába, csak azért, hogy ne nézzék le. Megnyugtatlak: ha nem ez lenne a hobbid (nevezzük így, az egyszerűség kedvéért), hanem valami más, akkor abba kötnének bele. Én például évekig hippi voltam, hosszú hajam volt, meg színes ingeket hordtam. Nem divatból, hanem mert imádom az életet, meg a természetet, meg a békét. És akkor jöttek a lesajnáló tekintetek, meg a megjegyzések, hogy biztos füvezek, meg hogy akkor már miért nem a nemi erőszak ellen tüntetek, miért pont az iraki háború ellen, meg egyáltalán miért nem az ő ügyéért állok ki, ha már ő b@xik kiállni magáért, meg hogy én nem is vagyok igazi környezetvédő, mert van telefonom és használok dezodort... Huhh... Bocsi, ennek most ki kellett jönni :D Ja, és a hajamat nem miattuk vágattam le, hanem praktikus okokból. Belül ugyanaz maradtam, csak bölcsebb lettem. És sosem füveztem. Meg nem cigizek, nem iszom, nem szeretem a focit, vagyis kb a tipikus pasi-elképzeléstől is eltérek, de nem aggaszt. Sőt.

Amúgy pedig qrvára a torkánál ragadtad meg a problémát, amikor azt írtad, hogy nem az átlag emberek ötlete volt. Ez az. Ez a lényeg. Az emberi ostobaság netovábbja, amikor pár elvetemült politikus meg hadvezér gazságai miatt egy egész nemzetet lenéznek. A kedvencem trianon példája, hogy "mer' azok a büdös franciák elárultak minket..." Ja. Mind a hatvanmillió? Végigcsöngették az összes portát és mindenhol megkérdezték, hogy szétszabdalják-e ezt az országot? És mindenki egybehangzóan azt mondta, hogy "Igen, feltétlenül!"? Agyrém.

Nincs abban semmi szégyen, ha szeretsz egy országot, bármelyik legyen is az. Én imádom Magyarországot, pedig azért nekünk is volt jó pár olyan vezetőnk, akikre nem lehetünk büszkék (bár azok jórészt a saját népüknek ártottak, de nekem meggyőződésem, hogy ez csak az ország méretéből adódik). Erről pedig sem én, sem te, sem a szomszéd Gyuszi bácsi nem tehetünk.

2019. febr. 3. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
5-ös-nek Köszönöm a tartalmas válaszod és hogy elmesélted ezt.
2019. febr. 3. 13:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!