Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Tartozhatnak ezek a "tünetek"...

Tartozhatnak ezek a "tünetek" a borderline "tüneteimhez" vagy igazából normális csak rossz a diagnózis?

Figyelt kérdés

Néha arra gondolok, hogy igazából semmi bajom pusztán ilyen a személyiségem és nincs vele különösebb baj, vagy ha mégis akkor rossz diagnózist kaptam.

Aztán nézet váltás és belátom az elvileges tüneteket de nem zavarnak csak amikor "szenvedek" de akkor sem eléggé ahoz, hogy járjak terápiára mert elfogadom azt aki vagyok.. Elég zavarodott vagyok jelenleg.


Példának a mai napot hozom fel.

Reggel kelés, fetrengés után olyan üresen mogorva és lekezelő voltam, nem számított kb semmi sem.

Pár óra eltelt és valami hihetetlenül boldog lettem, rámjött a rombolási vágy és kicsit szét is szedtem a szobám de az a káosz valami pszichotikus boldogságot adott és miután kitomboltam magam, teljesen kipattant szemekkel nevetgéltem az ágyban önkívületi állapotszerűen.

Pár percig max 5 percig tarthatott az önkívületes nevetgélős, boldog állapotom. Aztán ugyanez az önkívület és boldogság érzése alatt jött rám a falcolás (nem meghalni akartam vagy ilyesmi csak jólesett és mégjobban feldobott)

Majd abbahagytam a falcolást de az önkívület érzése még sokáig tartott. Aztán valahogy nem tudom miért de abbamaradt és visszatért az ürességbe a hangulatom.

Sokat szokott a hangulatom változni és szerintem nem tehetek róla. Sokszor érzem egyedül magam. Sokat szorongok is emiatt. De vannak napok amikor jobban vagyok, vagy rosszabbul szóval változó. Néha előfordul, hogy teljesen rendben érzem magam és úgy gondolom, hogy igazából semmi bajom minden okés innentől.

Nagyon nehéz volt ezt leírom és remélem nem kapok sok negatív kommentet.

Köszönöm, ha végig olvastad és szántál rám időt.



2019. febr. 2. 16:08
 1/3 A kérdező kommentje:
Ez viszont lemaradt: 18/L
2019. febr. 2. 16:11
 2/3 anonim válasza:
100%

Ezek borderline tünetek. A hangulatingadozás, a falcolás, a kiüresedettség érzése, a depresszió, a szorongás, az elhagyatottság érzése, a hirtelen feldobottság. Ezek mind a borderline-hoz tartoznak.

A borderline tünetek egyébként idővel súlyosbodnak, ha nem tudsz kitröni az érvénytelenítő környezetből, amiben felnőttél. Olvass utána, nézz róla videókat, hogy mi alakítja ki a borderlinet. Ne a tüneteiről, hanem a kialakulásáról!

2019. febr. 9. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ:)
2019. febr. 9. 12:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!