Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit csináljak lámpaláz ellen?

Mit csináljak lámpaláz ellen?

Figyelt kérdés
Januárban iratkoztam be egy zeneiskolába magánénekre. Szoprán vagyok, ha senki sem hallja mennek a magas hangok, viszont ha más is ott van remegni kezd a hangom. Még az énektanárom előtt is. Két hét múlva énekelnem kell közönség előtt és nagyon félek. Mit tegyek?

2019. márc. 30. 13:56
 1/3 anonim ***** válasza:

Probalj meg kitorni a komfortzonadbol. Enekelj anyukadnak, apukadnak, nagyszuloknek, baratoknak. Probald megszokni hogy neznek tged es figyelnek rad. Mivel ezek az emberek allnak hozzad a legkozelebb, talan elottuk sikerul a legkonnyebben kitorni a komfortzonabol. Ez sikerelmenyt ad ami egy picit boostolja majd az egodat es onkepedet. Nezegesd azoknak az embereknek a videoit akik felve mentek be mondjzk az xfaktor szinpadara aztan felrobbantottak a szinpadot, ez is motivalhat. Gondolj arra hogy ha nekik sikerult, neked miert ne menne?

Illetve van az az idezet hogy “ha nem tudod legyozni a felelmed, akkor csinald rettegve” ...ha erted mire celzok :) Sok sikert! Majd ird le mi volt!

2019. márc. 31. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Kinek szeretnél énekelni? Adj valami jót az emberiségnek. Ha először csak egy pár ember előtt is, de adhatsz valamit a világnak, amit csak te tudsz átadni. Erre szükségünk van, mert mindenkiben megbújik egy egyedi kincs. Amit lehet furcsának vagy kínosnak találsz vagy találnak mások, mert még nem láttak ilyet. Freddie Mercury valami olyasmit mondott, hogy sosem tudott volna a drága közönségnek valami hamisat adni. Légy őszinte és adj valami kedveset, valami jó érzést a közönségnek. Mutasd meg, hogy történnek még csodák. Ha ez (vagy valami másik adnivaló) cél vezérel, akkor már van okod fentlenni a színpadon és nem csak másoknak akarsz megfelelni, vagy bizonyítani azt, hogy érsz valamit (nem kell bizonyítani, mert ez már bizonyos) Tudod, hogy képes vagy rá a magas hangra ezért már nem kell bizonyítani. Ha kijön kijön, ha nem, annak úgy kell lennie, csak engedd el. Áramoljon a lelked, a dal üzenete és próbáld úgy mondani, mintha te mondanád, de olyan sok szeretet van benned, hogy azt a mondandót már nem tudod egyszerű szavakban átadni. Nyisd meg a szíved egészen nyugodtan és adj valami jót annak a sok unott arcú embernek. Neked van valami, amit át kell adnod. Ne a hangodat akard megmutatni, hanem a dalt. És ha a dal átmegy, az, amiért szereted azt a dalt, akkor már volt értelme felmentés arra a színpadra. Minden embernek szüksége van valamire, és valakinek ott pont rád lesz szüksége. Neked ott van helyed.
2019. márc. 31. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Volt egy ismerősöm, aki nem mert mások előtt énekelni egyáltalán, csak magának. Egyszer véletlenül meghallottam. Nem tudta hogy hallom. Mondom magamban: "Úristen, ilyen hangja van és szégyelli?" Azóta se tudja hogy hallottam, már nem is fogja, se azt hogy mennyire tetszett. Hogy miért írtam ezt le, hogyan kapcsolódik a kérdéshez? Az éneklés, a hangod, a dal amit előadsz mind olyan dolog, ami szubjektív. Van akinek tetszik, van akinek nem. Van aki ezt kimondja (akár pozitív akár negatív), van aki nem. De ha te szereted ezt csinálni és legalább egy ember van rajtad kívül akinek tetszik, már megéri. Ne félj attól, hogy valakinek nem fog tetszeni, mert lesz ilyen. Nem is egy. És ki is fogja pár mondani a véleményét. De ha emiatt abbahagyod, magaddal szúrsz ki, meg azokkal akik szeretik a hangod. Mert elveszel magadtól és tőlük egy örömforrást. A magas hangoktól meg ne parázz, tudom, hogy nehezek. Képeztetek egy énekest, akinek majdnem 4,5 oktáv hangterjedelme van, olyan hangokat énekel ki amiket csak pár ember tud a világon. Több hónap gyakorlás volt mire magabiztosan ki tudta énekelni ezeket. Ha január óta énekelsz, az még nem sok. Ne siettesd, mert attól csak rosszabb lesz. Ha egyszer kiénekelted akkor ott van az, csak gyakorolj folyamatosan. Ha pedig a fellépésen elrontod, nem baj. Gyakran észre se veszik. Ha pedig igen, akkor se nagy dolog. A profik is hibáznak, nem egy ilyen felvételem van.
2019. ápr. 1. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!