Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Amikor hallgatok egy zenét...

Midory Zhang kérdése:

Amikor hallgatok egy zenét (főleg kpop-osat) nyugtalan vagyok, mert csak arra tudok gondolni hogy nem tudom a szövegüket megjegyezni. Mit kellene tennem hogy ez elmúljon?

Figyelt kérdés
Egy csomószor elmegy ettől a kedvem,így utána már nem hallgatok zenét.Szerintem ez egy fóbia,de nem tudom hogyan csillapíthatnám ugyanis eszméletlenül idegesít.Amikor szól a zene csak erre tudok gondolni..Válaszokat előre is köszönöm!

2019. ápr. 8. 06:36
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Miért baj, ha nem tudod megjegyezni a szöveget? Van, mikor én sem tudom, ezért aztán amikor magamban énekelgetek, halandzsázok össze-vissza. :D


A kpop kapcsán meg vannak youtube-on feliratos videók, ahol a hangul mellett a latin betűsos változatot is olvashatod. Nézd meg ezeket jó sokszor, aztán csak megjegyzed.

Szerintem kicsit betegesen aggódsz ezen.

2019. ápr. 8. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A zene az élvezetről szól, nem a görcsös tanulásról. :D Ha szereted a dalt egy idő után úgy is rád ragad a szövegből valami. De miért annyira fontos, hogy megtanuld? Egyik kedvenc koreai dalomnak a szövegét maximálisan még 10 év után sem tudom, de nem is érdekel.

Vagy te is összefutottál egy olyan emberrekl, mint én évekkel ezelőtt, aki azt mondta, hogy csak akkor vagy igazi fan ha tudod az összes tag nevét, az ég világon mindent róluk, köztük az összes dal szövegét? Mert ez nem így van!

2019. ápr. 9. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én általában olyan zenét hallgatok amit értek,ettől függetlenül csak részeit jegyzem meg a szövegeknek,akár még magyaroknál is.

Nem tudom milyen technikák vannak erre,hallgathatod a végtelenségig miközben az átiratot olvasod,de inkább csak próbálj nem aggódni ezen.

2019. ápr. 13. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
100%
lassan két éve vagyok kpopper, minimum ötven banda van akiktől ismerek zenéket, és égen-földön kettő szám dalszövegét tudom, úgy hellyel-közzel :D szerintem ne stresszelj rá, a zenének nem kell az eszetlen magolásról szólnia, élvezni kell :)
2019. máj. 14. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!