Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan osztjátok be a szabadid...

Hogyan osztjátok be a szabadidőtöket, hogy minden beleférjen, amit szívesen csináltok?

Figyelt kérdés

A szabadidőről beszélek, tehát azt most hagyjuk, hogy nincs idő egy csomó mindenre.

Időnként észreveszem, hogy évek óta nem csináltam ezt vagy azt, pedig igazibiól lenne hozzá kedvem, régebben, amikor rendszeresebben csináltam, szerettem, most is biztos élvezném, a körülmények is megvannak hozzá (pl. megvan a hangszer, vannak kellékek a kézműveskedéshez, vannak könyvek az olvasáshoz, stb.), de valahogy mégsem kerül sor rá sokáig, hogy gitározzak, kézműveskedjek vagy egyszerűen olvassak. Pedig van szabadidőm, nem mondhatom, hogy nincs. Csak valahogy nem akaródzik a szabadidőt beosztani, mert akkor már kicsit olyan érzésem lenne, mintha nem is szabadidő lenne, hanem valami kötelesség. Ezért egyszerűen csak azt csinálom, ami épp leginkább kéznél van, pl. tévézés, gépezés - magyarul a nagy semmi. Ezért azon gondolkodom, hogy lehet, hogy érdemes lenne mégis beosztani a szabadidőmet, mert így mindig csak úgy elfolyik... Ti hogy csináljátok? Beállítjátok a vekkert, és márpedig egy órácska olvasás után direkt valami másba fogtok, hogy arra is sor kerüljön? Beírjátok a naptárba, hogy márpedig minden vasárnap délután 1-2 óra kézműveskedés lesz? Lehet, hogy ez így hülyén hangzik, de tulajdonképpen amikor az ember valami olyan tanfolyamra jár, amire csak hobbiból jár, akkor is az van, hogy a számára kedves tevékenységet óraütésre kezdi el és hagyja abba. Nyelvet is így tanultam régebben. Táncórákra járni is szeretek néhány hónapig, ha úgy adódik. De otthon csak úgy elmennek az órák egymás után...

Tudom, hogy sokan irigylik a problémámat, mert gyakorlatilag semmi szabadidejük, de most azoktól kérdezem, akiknek van - és közülük is azoktól, akik sokféle dolgot csinálnak otthon is, tanfolyamokon, meg más, időhöz kötött programokon kívül is. Szóval ti hogy csináljátok? Mennyire tudatosan osztjátok be a szabadidőtöket? És milyen módszerrel?



2019. ápr. 22. 15:45
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A te problémád az enyém és mindenkié is. Millióan szenvednek benne.


A kulcs szerintem a társaság és a barátok. Egyedül nem megy! Nincs aki húzzon viszont a barátok egymást húzzák. Nekem nincsenek olyan barátaim csak az öcsém de ő kint dolgozik.

2019. máj. 7. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Nagyonegy cipőben járunk,nem okéra suli és konktétan mivel telt eddig a szünetem? Rengeteget tanultam, papámmal összevesztem, idegeskedtem az érettségi miatt, sírtam, és válságokat éltem meg. Ahelyett hogy valami tartalmasat és építőt csináltam volna, majd két hét múlva amikor javában járok suliba meg táncra és későn érek haza onnan és nincs semmire időm, akkor biztosan megbánom ezt, hogy nem osztottam be az időm.

Igen, amit akarsz el kell tervezni, meg kellvsinálni, fel kell írni a naptárba, mákülönben csak magadnak okozol csalódást

2020. jan. 4. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Vagy százszor akartam ide valami okosat, hasznosat irni de végül csak erre tellett... Fogalmam sincs, én is hasonló problémával küszködök.

Tudom.. viccesen benne van válaszomban a probléma. Miért itt cseszem az időt de tényleg nem ezen a pár percen múlott!

2020. jan. 5. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!