Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mi a véleményed a halálról?

Mi a véleményed a halálról?

Figyelt kérdés
Erről a témáról kell fogalmazást írnom holnapra :S Légyszi írjatok pár mondatot mert nemtudom mit írjak, szóval az itt írtakból fogok válogatni :D Köszi
2008. nov. 11. 16:15
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Írj a holokausztról, az mindig bejön...
2008. nov. 11. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
81%

Mit jelent a halál?

A halál beálltának meghatározása a történelem folyamán tulajdonképpen az orvostudomány álláspontjától függött: ezt tükrözte az éppen aktuális társadalmi felfogás. Az ókorban akkor tekintették halottnak az embert, amikor az utolsó nagyot lélegezte: elszállt belőle a lélek, mondták. Kilehelte a lelkét - mondja még ma is a magyar. Majd amikor - a köztudatban - a lélek lakhelye a szívbe került, a szív utolsó dobbanását tekintették a halál pillanatának.


Descartes, a nagy francia orvos, filozófus és matematikus 1662-ben megjelent De Homine című munkájában elsőként mondta ki: a lélek valahol az agyban van. Sőt úgy gondolta, hogy a tobozmirigy (corpus pineale) a test és a lélek kapcsolódási pontja. Ettől fogva egyre inkább az agy működésének megszűnését tekintették a halál pillanatának.


Az orvostudomány mai állása szerint az agyműködés teljes, visszavonhatatlan megszűnését tekintjük halálnak. (Az 1997. évi CLIV. törvény az Egészségügyről XII. fejezete szerint "halál: amikor a légzés, a keringés és az agyműködés teljes megszűnése miatt a szervezet visszafordíthatatlan felbomlása megindul".) Ez az egyén halálának pillanata. Ennek megállapítása nem egyszer az orvos számára is nehézséget okoz. Egyéb szerveink működését az orvostudomány modern eszközeivel még sokáig "életben" lehet tartani.


Élet és halál

Nemcsak arról van szó, hogy a halál végessé teszi az életünket, hanem arról is, hogy életünk során a születésünk pillanatától kezdve minden másodpercben megjelenik bennünk a halál, és megjelenik az élet. A nagy titok most már az, hogy hogyan lehetséges, hogy a testünk sejtjei szinte teljesen kicserélődnek, mégis "Én"-tudatunk és a neveltetésünk során szerzett alapvető emberi tulajdonságaink, erkölcsi ítéleteink minősége nem vagy alig változik.

Ez a halál.

Ezen kívűl a véleményem:Részben ha istenhívő vagy,jó dolog,mert találkozol a szeretteiddel,de rossz mert itthagyod a szeretteidet.Van aki fél,retteg tőle,van aki már idős és várja.Szerintem amit tudsz írni a halálról:félsz e tőle,hogy képzeled,vagy egyáltalán elképzeled a halál utáni életet,hogy szeretnél meghalni.Természetes,elalszol és nem kelsz fel többet,vagy hogy eliindulsz valahova,és utad befejezetlen marad..Sokáig lehetne boncolgatni..

/pici cutte/

2008. nov. 11. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
66%

Amúgy a halál az, ami végessé teszi az életet, ezáltal értéket ad neki. Ha örökké élnénk, nem lenne benne semmi, na meg akkor sem, ha tudnánk mikor/hol lesz a vége. Pont a halál bizonytalansága teszi az életet élhetővé, ad jelentőséget a pillanatoknak.


Az első válaszoló vagyok, az kicsit cinikus lett :)

2008. nov. 11. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
király
2008. nov. 11. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
62%

Hmm, sztem nincs olyan hogy halál, vagy élet :) sok olyan filmet néztem, talán tulsokat mint a Vanily Sky, mivan ha az egész csak egy álom, Mátrix?

Sztem az élet sokkal több ennél amit látsz...

2008. nov. 12. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
60%
a halál a legnépszerűbb dolog a világon,mert minden emberrel találkozik!
2008. nov. 12. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
27%
az utolsó nagyon jó volt!!!
2008. nov. 12. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
95%
a halál nagyon rossz lehet vkik számára de jo is lehet attol függ kinek milyen az élete. mindeniki másképp értelmezi ha gondolkozni akarunk rajta csak szomorúvá tesz.komoly dolog és egyben életvégetvető ami érthetetlen az élet akkor miértvan a halál is
2008. nov. 17. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!