Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan tudnék kijönni ebből?

Hogyan tudnék kijönni ebből?

Figyelt kérdés
Ez a hülyeség elfolytja az életkedvem, illetve mindenem. Mióta megtudtam, hogy köze nincs a tükörképemnek, ahoz amit más lát, teljesen káosz. Folyamatosan azon gondolkodom, hogy más ember hogy láthat engem. Sok kéretlen de pozitiv dicséretet kaptam már a külsőmre. Azután, mikor lett önbizalmam és jó önértékelésem, jött ez a forditott fej, ami minuszba vágott minent. Mindig külső kamerával, tükrözés off első kamerával videozgatom magam, már néha idegbajt kapok ettől. Vagy az ilyen nagyon rossz fényben, 5-8 megapixeles kamerával készített videókon másnak is idióta feje lenne? Nagyot fordulna az életem, ha elfogadnám magam. Régebben még pánikbetegség szerű is rám tört, mindenkire azt hittem, hogy engem bámul, a hibáimmal. Ezt egyedül el birtam folytani magamban teljesen. Ez már sokkal gyengébb dolog, de mégis lent tart. A leírt baromságaim alapján, jogosan könyveltek el bolondnak, viszont nekem jelképesen az életem múlik rajta. 18f.

2019. máj. 10. 18:01
 1/6 A kérdező kommentje:
Elfojtja* mindegy.
2019. máj. 10. 18:04
 2/6 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Fordulj szakértőhöz. Ez nem normális. Miért nem mész ki horgászni ahelyett hogy magadat kamerázod?
2019. máj. 10. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A szakember jól hangzik.


"Mindig külső kamerával, tükrözés off első kamerával videozgatom magam, már néha idegbajt kapok ettől." Mert a torzító objektív meg a telefon algoritmusa az rohadtul valós képet ad. A tükör jobb választás, viszont ha az önképeddel van baj, akkor Ken baba is lehetsz, akkor is bányarémnek fogod látni magad. Szal, jah, szakember.

2019. máj. 10. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Értem. Egy szakember szerinted milyen módon segítene ilyen esetben?
2019. máj. 10. 19:59
 5/6 anonim ***** válasza:

a fejünkben saját magunkról élő énkép akár teljesen is eltérhet a valós külsőnktől, mivel totál nem vagyunk hozzászokva, hogy magnkat kívülről lássuk. ha ez már beteges mértéket ölt, mint pl. a kóros testképzavarnál, akkor akár súlyosabb következményei is lehetnek, mint pl. az anorexiásoknál és a bulémiásoknál, akik már betegesen soványan is képesek még tovább koplalni és akár hányatják is magukat, hogy fogyjanak, miközben már amúgy is csont és bőr a testük és szenved is a rossz táplálkozástól, de ők meg közben undorítónak és kövérnek látják magukat a képeken és a tükörben.


a kontraszt kihangsúlyozása érdekében azt hiszem, Nagyon nagy ő a címe annak a vígjátéknak, ahol ennek a fordítottja a helyzet és a kövér csaj hiszi magát tökéletes külsejű vékony nőnek és a film jól be is mutatja, hogy mivel már nem stresszel azon, hogy néz ki, tök jól érzi magát a bőrében, magabiztos és sikeres a párkapcsolatban is. persze ez eltúlzott sztori, de a felfogásod tényleg nagyon sokat tud számítani abban, hogyan érzed magad és ez befolyásolja azt is, hogy mások hogyan viszonyulnak hozzád.


ha nálad nem kóros mértékű a különbség az énképed és a valóság közt, akkor segíthet, ha minél többet látod magad, nézed a képeidet és szokod a látványt, megpróbálod szinkronba hozni a valós képpel a fejedben élő fiktív képet. persze azon is érdemes dolgozni, hogy te ne érezd ennyire fontos, kritikus, meghatározó kérdésnek a külsődet, vagyis hogy ne zavarjon ahogyan kinézel.


a szakember mindenképpen hasznos, hogy ezekből kikezeljen, mert őket arra képzik ki, hogy felismerjék a problémák okát és megtanulják, mit és hogyan érdemes velök kezdeni. kereshetsz persze önsegítő szakkönyveket is, akár azokat is, amikből ők dolgoznak. viszont a könyvek általánosak, mindenkihez szólnak, a szakember meg csak veled és célirányosan foglalkozik, a te konkrét problémáidra keres személyreszabott megoldást.


hogy erre a problémára pontosan milyen technikákat használ, azt nyilván csak az a szakember fogja tudni, aki a mélyére ás a problémádnak és elkezd veled dolgozni. valószínűleg sokat fogtok beszélgetni az életutadról és a gyerekkorodról, mert valamiből fakad, hogy kialakult ez a problémád és a legtöbb ilyesmi valamilyen gyerekkori, nevelési problémára vezethető vissza. pl. elég tipikus probléma, hogy a gyerekek egymásnak, de akár még a szülők is addig mondogatják a gyereküknek, hogy ronda/buta vagy lányom, meg poénkodnak vele, hogy "lemész a bányába, feljön a szén", míg el nem hiszik magukról és aztán ez meg nem keseríti az életüket, mert hiába nem igaz, ha sokat mondják, el fogod hinni.


hallottam már olyanról, akinek hasonló problémája volt, hogy azt hitte, mindenki őt figyeli, olyan feladatot adtak, hogy valami nagyon feltűnő/ronda sapkában mászkáljon és ez segített idő után megértenie, hogy az emberek többsége marhára nem is veszi észre, hiába hitte, hogy majd mindenki azt fogja nézni. és ha ez egy extrém ruhadarabbal így van, akkor a normál külsővel pláne nem foglalkoznak. persze, hogy mi a konkrét módszer, amit nálad alkalmaznak majd, az sok tényezőtől függ. leginkább tőled és a problémád súlyosságától.

2019. máj. 11. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"A kérdező kommentje:

Értem. Egy szakember szerinted milyen módon segítene ilyen esetben?"

Adna valami injekciót, ami átsegítene a túlvilágra. Mindenkinek jobb lenne.

2019. máj. 12. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!