Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Nem vagyok normális emiatt?

Nem vagyok normális emiatt?

Figyelt kérdés
Én már egészen gyerekkorom óta úgy élek, hogy nincs senki mellettem . Ennek sosem éreztem hátrányát az életben. Nyílván voltak olyan emberek akik a haverok voltak számomra de nem álltam közel hozzájuk. Majd ez a suli után teljesen megszűnt. Sokkal jobban érzem magam egyedül már kisebb koromban is. De így rokonok folyton azzal idegesítenek, hogy miért nem akarok családot és hasonlók. Mindig azt mondom, mert egyszerűen nem érdekel és hidegen hagy. Tudom, hogy nem ez a természetes hozzáállás a dolgokhoz, de egész egyszerűen így érzek. Sokan hívnak antiszociálisnak. Nem tudom az vagyok e de annyit tudok, hogy úgy élek ahogy szerintem nekem jó. Már az osztályban is megkaptam mindenféle csúnya szót emiatt. Lehet, hogy tényleg nem vagyok normális?
2019. máj. 11. 21:24
 1/3 anonim ***** válasza:

A normális szónak több, egymást nem okvetlenül fedő jelentéstartalma van. Melyikre gondolsz? Gyakori? Elterjedt? Egészséges? Átlagtól el nem térő? Épeszű? Az általánosan elfogadottnak megfelelő, nem kirívó vagy meghökkenést keltő? Elvárt, szokásos vagy átlagos?


Nos?

2019. máj. 11. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Ne izgasd magad emiatt, csak az általános (gyakori) szociális elvárásoknak nem felelsz meg. Ha valaki kilóg a többségtől elvárt "normalitásból", akkor azt az illetőt különcként kezelik, megszólják, meg mindenféle negatív címkéket aggatnak rá. Ettől lehetsz te még nagyon jó ember. Te individuum vagy, egyedi, egyszeri, és megismételhetetlen. Ne foglalkozz mások véleményével, mert ettől nem leszel kevesebb.

Te így érzed jól, és boldognak magad, akkor tedd azt, ami ezt az örömet, megelégedettséget okozza számodra.


Csak a kedvenc színészemet, Misha Collinst tudom idézni, aki azt mondta:

"Szeretnék egy olyan világban élni, ahol a "normális" szó inzultusnak számít."


A beszólogató rosszindulatúakat felejtsd el!

2019. máj. 12. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az ember társas lény.


De vannak emberek akik eltérnek a többitől. Lehet h te is ilyen vagy, de lehet hogy csak kerülöd a témát és meg akarsz maradni a komfortzónádban ahol nem kell foglalkoznod azzal ahogy élsz. Lehet hogy élveznél egy olyan helyzetet amiben szociálisan sokkal több kapcsolattal bírsz. A legegyszerűbb ha nézel egy filmet és beleképzeled magad egyik másik szereplő helyébe. Nem kívülállóként nézed hanem elképzeled hogy az ott a te feleséged, gyereked házad kocsid problémád stb. és elképzeled hogy mit tennél most éppen ha az ott te lennél...


B verzió:


Megkérsz egy nyitottabb csaj ismerősödet osztálytársadat hogy egy napig játssza el hogy ő a barátnőd már 5 éve. Persze szex és csók nélkül. Csak magát az érzést...


Én egyszer a strandon az egyik lány osztálytársamat elkísértem a büfébe és odafele úton képzeltem el h milyen lenne ha a csajom lenne. Ugyanígy mennénk a strandon a büfé felé... Tetszett a gondolat...

2019. jún. 5. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!