Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Szerintetek már késő?

Szerintetek már késő?

Figyelt kérdés

Szóval az van hogy szeretnék bele kezdeni sok mindenbe. Szeretnék táncolni (utcai tánc és balett), zongorázni, gitározni, franciául és japánul tanulni, de megkérdeztem édesanyám véleményét, és a nagy részére azt mondta hogy felejtsem el (konkrétan a táncokra, a gitárra és a japánra). Még elég fiatal vagyok és ha lehet most kezdeném el amit akarok, de ő azt állítja hogy a balett már teljesen kizárt, 5-6 éves koromban kellett volna elkezdenem. A japánra azt mondja felesleges és amúgy is nehéz. A gitárra igazából nem volt konkrét kifogása. De engem igazából ezek közül a tánc zavar a legjobban. Ugyan is azt tényleg fiatalon kell kezdeni, és én úgy hiszem még lehetséges lenne. Nem is arról van szó hogy nem tudnák fizetni, egyszerűen csak nem hisz bennem (legalább is szerintem) ti mit gondoltok? Érdemes kitartanom, vagy tényleg adjam fel, korábban kellett volna elkezdenem? Válaszokat előre is köszi!


U.I.: Aki rám ír privátba annak leírom a korom



2019. máj. 21. 23:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
57%
Azt hittem valami komolyabb téma lesz a címből ítélve de nem
2019. máj. 21. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 dornstadter ***** válasza:

En csak a japanos reszehez tudok hozzaszolni.


Bar nem irtad le a korod (csak emiatt nincs kedvem privatot kuldeni), de nem mindegy azert, hogy 25 vagy 50 vagy ha japanul szeretnel megtanulni. :)

En 9 evig foglalkoztam/tanultam japanul mig otthon eltem, azon belul 4 evig tanitottam is magantanarkent. 4 eve pedig Japanban elek.

Tapasztalatom szerint csak akkor van ertelme belekezdeni a japan tanulasba, ha tenyleg van egy komoly, eltokelt terved amire hasznalanad. Nagyon sok olyan emberrel talalkoztam aki erdeklodott valamilyen szinten Japan irant, es gondolta de jo lenne megtanulni a nyelvet, mert az olyan egzotikus stb. Na az ilyenekbol nem lett semmi, altalaban par honap utan feladtak de a kitartobbak is csak eveket es nem keves pazaroltak ra mire belattak, hogy nem megy. Nem tudom, hogy ez csak a japan nyelv sajatossaga e, de hosszu evekig csak egyre nehezebbnek es nehezebbnek erzed a nyelvet hiaba tanulod.

Ebbol es az egyeb sajatossagaibol kifolyolag nagyon sok energiat, penzt es idot kell belefektetned, emiatt ha nincs egy eros motivacio benned (nekem pl. az volt, hogy amellett, hogy erdekelt a kultura mindenkeppen itt akartam elni, dolgozni) akkor elobb vagy utobb fel fogod adni.

Ezt erdemes atgondolnod, ha csak annyi, hogy "egzotikus", meg "erdekes es az animeket is szeretem" akkor nem biztos, hogy erdemes belekezdeni.

De ha van eleg eros motivaciod es turelemd, akkor meg fogod tudni tanulni a nyelvet (persze kell hozza, hogy parszor kijuss Japanba, meg akkor is ha nem akarsz ittelni). S egy eros japan tudassal, foleg ha mellette angolul is tudsz nagyon jo penzt meg lehet keresni Magyarorszagon is.

2019. máj. 22. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Szerintem simán elkezdhetnéd mindegyiket, aztán amelyik tetszik, azt folytatod, amelyik nem, azt nem.

Pont a gitározás az, ami nem nehéz. Pár év alatt aztán tényleg jól meg lehet tanulni gitározni. Nem tudom, ebben mi olyan fura. A zongorázás talán nehezebb. Ha magukat a zenei alapokat megismered, utána már mindkettő könnyebb lesz.


Nyelveket mindig jó, ha tud az ember. Bármilyen nyelv hasznos lehet.

2019. máj. 22. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
#2 Azért akarom még most elkezdeni mert nagy álmom hogy japánban éljek. Az egész kultúra, a tájak, a megélhetés miatt.
2019. máj. 22. 13:03
 5/11 Mojjo ***** válasza:
100%

@4: azért bőven nem olyan legyőzhetetlen a japán nyelv, ahogy a kettes írja. Megtanulható, mint minden más a világon. Ha meg akarod tanulni, megtanulod. Nem teljesen világos, miért is kellene anyukád engedélye, itt a net, találsz ezer nyelvtanulós oldalt, youtube csatornát stb. Kezd el, nyomd keményen, ne add fel. Persze, nem tökéletes, de addig alapozásnak megteszi, amíg felnőtt nem leszel és elmehetsz anyukád jóváhagyása nélkül is egy tanárhoz.

A francia dettó ugyanez.


Ami a gitárt illeti, ha elmondod, milyen stílusban szeretnél játszani, tudok konkrétabb segítséget is adni, de a lényeg ott is az, hogy bőven nem vagy lekésve semmiről.

2019. máj. 22. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Mojjo valaszával teljes mértékben egyet kell értenem. Bár korodról pontos információt nem tusok, de nem egy embert ismerek aki az első idegen nyelvet már bőven 18 felett kezdete el. A Gitár dettó, a balettben lehet hogy igaz a van anyukádnak, Bár még ha fiatal vagy rengeteg kitartassal ha nem is profi szintén de meg tudsz tanulni. Sok sikert hozzá, és ha angolul legalább tudsz akkor szinte minden rol van videó Youtuben, de ha csak magyarul akkor is van bőven kinalat.
2019. máj. 22. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 dornstadter ***** válasza:

Elnezest, ha felrelertheto volt amit irtam.

Nem azt akartam kihozni a dologbol, hogy lehetetlen megtanulni japanul inkabb hagy fel vele. :)

Csak arra akartam felhivni a figyelmet, hogy nehez nyelv es nehez benne komoly szintre (erdemleges, hasznalhato tudas) jutni ha nincs komoly motivacio mogotte.

Ha ugyerzed, hogy ez megvan akkor hajra! :)


Egyebkent, biztos vagyok benne, hogy nem vagy elkesve.

En 21 evesen kezdtem el tanulni es 30 voltam mikor kikoltoztem Japanba. Semmi gond ha nem tudod mondjuk gimnazistakent elkezdeni.

Egyetertek az elottem szolokkal, hogy amig nem tudod magad finanszirozni vagy a szuleidet ravenni, hogy fizessek addig erdemes neten talalhato anyagokbol elkezdeni alapozni, kicsit belekostolni.

De mindenkeppen azt ajanlom, hogy amint teheted kezdj el tanarhoz jarni. Velemenyem szerint csak ugy lehet normalaisan megtanulni egy nyelvvet, megerteni a nyelvtanok stb. mukodeset. Ez halmozottan igaz a japan nyelvre.


Szoval ne izgulj! Nem kestel le meg semmirol. En is csak azt tudom mondani, hogy ha tenyleg komolyan Japanban szeretnel elni akkor kedj bele, csinald es ne add fel! :)

2019. máj. 23. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Riki miller válasza:
én szeritnem ha kiprobálod nem lessz semmi baj , ha megtalálod az örömöd benne ugy is fejlődni fogsz. Nagyon számít hogy mijen indítékból csinálod , ha csak azért akarod hogy legyél valaki ,vagy csak hogy elmondhasd magadról akkór hamar megfogod unni...
2019. máj. 23. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Attól függ, mit akarsz elérni, mi a szándékod.

Mind a nyelvtudás, mind a tánc, mind a zenélés pluszt ad az embernek, jó szórakozás, kiváló elfoglaltság, passzió.

Az ne zavarjon, hogy valószínűleg egyikben sem fogsz a csúcsra jutni, de a kultúrád, a mozgáskoordinációd mindenképpen javul majd.

Táncolni akkor is jó, ha nem nyered meg a táncversenyt és minden nyelv, amivel bepillanthatsz az adott nép kultúrájába felettébb hasznos, még ha nem is tökéletes a tudásod.

Ugyanez van a gitárra is, akik korán kezdik, azok nyilván előnyben vannak, már kamaszkorukban kialakul a stílusuk, ha a tehetségetek egyforma, akkor soha nem éred utol, de nem értem, miért lenne az a célod, hogy a legjobbak közé emelkedj, mert attól függetlenül minden dolog, amit kedvvel csinál az ember, az nagyszerű.

A hiányosságok sem mindig korlátok, Gauguin már felnőtt fejjel határozta el, hogy festeni fog, talán a negyvenen is túl volt, igaz, hogy rendesen rajzolni sosem tanult meg, de mégis világhírű festővé vált, mert nem a kitaposott sablon útját követte, hanem amit megtanult, azt a saját egyénisége szerint használta, így a kevesebb akár több is lehet.

Akár mindegyiket elkezdheted, nem zárja ki egyik sem a másikat, majd ha van rá időd, pénzed, energiád, addig jutsz, ameddig lehetséges, tőled függ, meg a szorgalmadtól, tehetségedtől.

2019. máj. 24. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Letiltották a fiókot... Nem lehet privátot írni.


Amúgy ha jól tudom a balett-hoz hajlékonyság kell. Ha nem vagy az elküldenek.

Szerintem mindent el lehet kezdeni. Volt aki 95 évesen kezdett festegetni 90 évesen ültetvényen gazdálkodni...


Anyád a kételyeivel árt neked. Bátorítania kéne.


Japánul meg lehet tanulni. Nem értem miért kéne kizárni. Szerintem anyád keveset tud japánról amúgyis.

2019. jún. 5. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!