Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért vagyok ugymond láthatatlan?

Miért vagyok ugymond láthatatlan?

Figyelt kérdés

22éves lány vagyok. már egész iskolás korom óta észrevettem,hogy nem figyel rám senki,nem szeretne velem senki baratkozni. később,amikor mar kezdtem nővé fejlődni sem érdekeltem senkit különösebben.engem nem néznek meg az utcán,az en mondanivalóm nem erdekel senkit,sokszor a szavamba vágnak.Pedig amugy egy kedves lany vagyok,csak nagyon visszahuzodo.igaz,nem vagyok szep,sem csinos,de ugy gondolom,mindenkinek kijárna a tisztelet.

összesen egy barátnöm van,vele szoktam eljárni ide-oda. ott is mindig csak öt nézik meg,vele akarnak ismerkedni,neki bókolnak. nem vagyok irigy,egyszerüen csak rosszuk esik hogy kb lathatatlan vagyok.

tehát a kérdésem az lenne,miért él egy ember,ha ennyire jelentéktelen ?



2019. jún. 12. 00:14
 1/6 anonim ***** válasza:
Megkérdezhetem, hogy hova jártok el?
2019. jún. 12. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Önbizalmat kéne növelni, vannak erre módszerek.
2019. jún. 12. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Milyen az az ember, akivel te szívesen barátkoznál?

Mit csinálna veled, hogyan szólítana meg, miről kezdene beszélni veled?

Hogyan próbálna megismerni?

Mi az, ami érdekli őt az emberekben és benned, és motiválja a társalgásra, ismerkedésre?


Na ezeket válaszold meg, és utána mondd meg azt is, hogy melyik van meg benned!

Szerintem így már látni fogod... egyszerűen nem tűnsz érdekesnek másoknak, ráadásul teljesen el is zárkózol a világtól.

Így senkinek sem lesz motivációja "szenvedni" veled.


Alapvetően ez nem baj. mert introvertált vagy, nyilván. A bájcseverészés ki is merítene elég hamar. Bizonyos vagyok benne, hogy neked leginkább komoly barátságok jelentenének előny, abból tudnál energiát szerezni.


Tehát nem hiszem, hogy a valódi probléma lenne az, amit leírsz. Irigykedni lehet a barátnődre, mert igen, ő sikeresebb nálad valamiben. de te meg másban vagy sikeresebb! Neked arra kell építened!


-------

Tehát emberként társas lény vagy. Még a nagyon introvertáltaknak is van szükségük társaságra, viszont őket tehát a mélyebb ismertségek töltik fel, míg a felszínes csacsogás kimeríti.


Ilyennek képzellek el.


Tehát a probléma megoldása az lenne, hogy szerzel még ilyen barátokat, ismerettségeket, illetve további, személyiségedhez illő dolgokat próbálsz ki, amik segítik az introvertált szükségleteid kielégítését.


Komoly barátságokhoz kellenek közös pontok. közös érdeklődés, szenvedély. lehet ez egy társas hobbi, könyves klub vagy sport pl. El kell menni ilyen közösségekbe, sok már neten szerveződik. Akár munkahely is ilyen közeg lehet.

Szerelmek többsége is ezeken a helyeken születik...


Nyilván ehhez ki kell mozdulnod a komfortzónádból. meg kell tanulni nyitnod mások felé. ugyanolyan introvertáltak felé, mint amilyen te is vagy! A lehető legjobban olyan emberré kell válnod, mint akivel te magad is barátkoznál/ismerkednél


Pasizási téma nem különb, mint amit barátkozós dologként írtam, csak... teljesen mindegy, hogy milyen nemű, akivel ismerkedsz, mert ha szimpátia meg van, akkor abból lehet barátság, bárkivel. A szerelem meg más téma. nem lehet erőltetni-siettetni senkivel sem. Amit tehetsz, az az, hogy szélesíted az ismerőseid körét, és majd egyszercsak betoppan.


Vonzóbbá válhatsz, ha szeretnél (most feltételezem, hogy egészségügyi gond nem akadályoz). Ehhez nyilván életmódváltás kell (ami előtt állsz a kérdés alapján, hiszen nem érzed jól magad, úgy veszem ki. Hogyan? és mit? a kérdések hozzá). Ekkor van lehetőséged vonzóbb párt találnod. Hogy jobbat? az kérdéses... de vonzóbbat, az biztos.


Azért is nehéz ez, mert attól, hogy vonzó vagy és kezdeményeznek nálad pasik, még egyáltalán nem komolyat akarnak. Többség csak kefélni. Komolyat mindenkinek nehéz találnia, akármilyen szép vagy, akármilyen nemű.

2019. jún. 12. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az előző úgy írta, mintha kötelező lenne vonzónak lenni.

Lehet, hogy pont nem akar beállni a sorba, lassan mindenki már, mintha címlapból lépett ki és tekintetük üres.


A legjobb az, ha megmaradsz önmagadnak és akkor nincs az hogy csalódsz, persze változtathatsz is a nagy semmin, de valójában az úgysem változás, mivel nem tudsz kifordulni önmagadból.


Sőt, azt sem értem,hogy miért baj, ha láthatatlannak érzed magad (tuti máshogy látod önmagadat, mint mások) !

A szülői háttérből eredhet az egész, hogy nem figyelnek rád igazán, mindig akkor van ilyen - mármint onnan eredeztethető!

2019. jún. 12. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Kedves előző, attól hogy valaki vonzó, még nem lesz se tömeg, se üres!! Sőt, inkább szimpatikus és kellemes jelenség lesz.
2019. jún. 12. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Persze, ez így van. Csak kérdés, hogy a kérdező akar-e vonzó lenni, és élvezni annak előnyeit. Mert számomra ez nagyon nem egyértelmű.
2019. jún. 13. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!