Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » A szeretetképességet, a...

A szeretetképességet, a szeretni tudást és a szeretet elfogadását ki lehet írtani egy emberből, ha sokat bántották?

Figyelt kérdés
Ha egy szeretteli, kedves kisgyereket annak idején sokat bántalmaztak, valóban igaz az, hogy felnőtt korára ki lehet belőle írtani minden jót? Hogy keserű és magányos, mások szemében talán rettenetes ember lesz belőle? Hiába minden, amit magáért tett a szülei gonoszsága ellenében?

2019. jún. 19. 19:28
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Igaz. Valaki pszichopatává válik,kár hogy én nem lettem az,inkább csak egy lelki roncs.
2019. jún. 19. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Sajnálom, hogy szenvedsz, de megértelek. Pszichopatává kevesen lesznek; annak születni kell.
2019. jún. 20. 06:36
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Az ember lelkileg is megnyomorítható ezerféleképp.
2019. jún. 20. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Igen, igaz. A lelki sebek láthatatlanok, mélyek és nagyon-nagyon-nagyon nehezen gyógyulnak. Ha pedig valaha is begyógyulnak, az emberi időben mérve túl sok hosszú, azaz újabb veszteség - talán addigra minden túl késő.
2019. jún. 21. 16:04
 5/5 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem sose késő, hogy az ember visszakapja az életét, amit sose élt igazából a bántalmazottság miatt. Egy jó pszichoterápiával lehet, hogy évek, évtizedek alatt éri el ezt az állapotot valaki, de nagyon felszabadító és tökmindegy, hogy ez 30-40 vagy 80 éves korára jön-e el. Most hogyha valaki időben ráeszmél, hogy bántalmazott gyerekkora volt és elkezd terápiára járni mondjuk 25 évesen, már az első hónapokban sokkal jobb lesz, hiába csak évek múlva tudja azt mondani, hogy na, a saját lábamra álltam, mert nem a bántalmazóim által megnyomorított életet élem tovább. Mondjuk vannak lassabb felfogású emberek, akik nem fiatalon kezdenek megoldás után kutatni, hanem még kínozzák magukat egy ideig, de még akkor is van esély, hogy legyen pár felszabadultan megélt év.
2019. jún. 21. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!