Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan tudnék leszokni a...

Hogyan tudnék leszokni a telefonozásról?

Figyelt kérdés
Segítség kéne. Leszeretnék szokni az állandó telefon nyomkodásról. Már régebben csináltam egy kis 1 hetes kúrát ami akkoriba nagyon jót tett. De azóta eltelt nagyon sok idő és újra vissza szoktam és még mindig telefonozok egyfolytába. Most kitaláltam, hogy csinálok egy ugyanolyan kúrát csak most 1 hónapig. De félek, hogy utána újra elkezdek mobilozni. Ha esetleg tudnátok tippeket azokat megköszönném.

2019. júl. 2. 19:50
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem megvonni kell, hanem értelmesen beosztani az időt. Fel kell ismerned, hogy mi az az idő ami valóban szükséges (kapcsolattartás, információmegosztás), és mi az ami feleslegesen más tennivaló rovására történik, csak mert a telefon előtt ragadsz. Ezt az időt kell mérsékelni, esetleg felállítani egy vállalható időszakot amikor használod, és amikor meg bírod állni hogy ne használd. Ha mondjuk napi 4-5 órát nyomogatod, már a felezése is haladás, és csökkentése addig a pontig, hogy a felesleges időrabló dolgokat kiiktasd.
2019. júl. 2. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ez egy nagyon jó kérdés engem is érdekelne
2019. júl. 2. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Mihago ***** válasza:
0%
Próbálj helyette maszturbálni.
2019. júl. 2. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Tedd ezt: [link]
2019. júl. 2. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
50%
Mit nyomkodsz smikor a kezedben van?
2019. júl. 2. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Telefon kikapcs, be a fiókba és viszont látásra. Fontos, hogy találj egy pótcselekvést, ami a telefonozást helyettesíti, eltereli a figyelmed. Mondjuk azzal, amire a telefonod leginkább használod. Ha játszol, akkor játssz gépen, vagy konzolon, vagy ne adj isten társast. Ha a szociális média teszi ki a telefonnal töltött időd nagy részét, akkor szervezz találkozót a barátaiddal, menjetek el helyekre és beszélgessetek személyesen. Ha ezeket megteszed, ezek válnak az új szokásokká, normálissá, már nem is fog hiányozni a telefon, ugyanis ezeket a pl társasági élményeket az eszköz csak szimulálja, felgyorsítja. Én minimális telefonhasználattal élek, már 2 éve. Neked is sikerült egyszer, menni fog megint, hajrá! ;)
2019. júl. 4. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Tudom, régi kérdés, de hátha még olvassa valaki. Van egy szuper alkalmazás, az a neve, hogy Forest. Annyi a lényege, hogy egy 10 perc és 120 perc közötti időt kell beállítanod, ami alatt egy digitális fát "nevelsz". Minél hosszabb időt állítasz be, annál nagyobb lesz a fa. Ezalatt a percek/órák alatt nem szabad feloldanod a telefonodat, különben elpusztul a fa. Egy idő után egy egész erdőd is lehet, de az elszáradt, elpusztult kórók is ottmaradnak. Minimális angoltudás kell hozzá, én nagyon ajánlom.
2020. máj. 23. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!