Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Panellakásban kaputelefont...

Panellakásban kaputelefont cseréltem. Most csak akkor működik az ajtócsengő ha a kaputelefon fel van véve. Miért van ez?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


töltöttem fel képeket GDrive-ra hogy jobban érthető legyen a problémám:

[link]


A gondom az lenne hogy volt egy régi kaputelefon (a képeken látszik hogy hogyan volt bekötve) ami elromlott, ezt kicseréltem egy új készülékre, de mint az kiderült a kaputelefonon keresztül megy a lakás csengő vezetékelése is. Az új telefon leírása alapján bekötöttem a kábeleket és most úgy néz ki a dolog hogy a kaputelefon működik (kicseng, a beszélő működik és a lépcsőház ajtót is nyitja), de a lakás ajtócsengő csak akkor szól ha a kaputelefon fel van véve (a beszélő le van emelve az alapról). Ha valakinek van tapasztalata hasonló panel kaputelefonokkal, hálás lennék ha segítene. Előre is köszönöm.



2019. júl. 23. 19:16
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Soha nem láttam ilyet, de annyit látok, hogy a leírást egyáltalán nem követted.

Leírás szerint az új:


1-6 összekötve, közös pont.

3. Egyedi lakásvezeték.

A. Ajtócsengőről jövő vezeték.


Ha rákeresünk és megnézzük a régi bolgár kaputelfon bekötését:

[link]

Neked valahogy így volt bekötve:


1. Sárga (lakásvezeték).

3. Festékes valami zöld (közös).

8. Ajtócsengő.


Legalábbis így ránézésre.

2019. júl. 23. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Mármint értelemszerűen ajtócsengő-nyomógombról van szó, ami ezek szerint a központ felől külön vezetéken kapja a "sípoló" frekvenciát és azt kapcsolja rá a kaputelefonra.
2019. júl. 23. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
#1-es válaszoló: bevallom elég hülye vagyok az elektronikához :S fogalmam sem volt hogy a régi készüléken melyik kábel melyiknek felel meg az újnál, gondoltam hogy a "közös" az az amelyik a kaputelefon kézibeszélőjére van kötve, az 1-3 meg az amelyik a régi telefonon az 1-2-3 pont valamelyikére van kötve. A "regi_telefon_1" képen látszik hogy 1-es ponton van a sárga, 3-as ponton van a fehérre festett de amúgy kék vezeték és a 8-as ponton van a piros vezeték. Megpróbálom átkötni az alapján amit linkeltél, köszönöm a segítséget.
2019. júl. 24. 08:17
 4/4 A kérdező kommentje:

És valóban. Bekötöttem úgy hogy:

A = piros

3 = sárga

1(Z) = üres

6 = kék


Most működik a kaputelefon, és az ajtócsengő is, de csak akkor ha a kaputelefon beszélő a helyén van, ha fel van véve akkor nem szól az ajtócsengő, de gondolom ennek így kell akkor működnie.

Mégegyszer köszönöm a segítséget.

2019. júl. 24. 17:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!