Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mi értelme van viharban...

Mi értelme van viharban kihúzni a tetőn található internet antennát?

Figyelt kérdés

Sokszor volt már vihar, de a bátyám sosem húzta ki az antennát az áramból mert akkor elmegy a net és ha nincs net akkor nincs TV.


Emeletes családi házban lakunk, a tetőn van még egy 5 méteres állvány, azon van a net antenna (villám hárító nincs).


A folyosóról megy fel egy hosszabbító a tetőre, ott vannak valami dolgok beledugva ami az internethez kapcsolódik.


Éjjel nagyon nagy vihar volt, ahogy villámlott abban a pillanatban jött is a hatalmas égzörgés és így ment vagy 2 órán keresztül.


Akkor mondta a bátyám hogy nem is emlékszik mikor voltak utoljára ekkora villámok, inkább most ki húzza a dolgokat, nem lesz net.


Anyuék tudtak tv-t nézni mert nekik kábeltv van, csak a bátyámnak van olyan hogy neten keresztül megy neki minden.



Mit véd meg azzal hogy kikapcsoja a netet?



2019. aug. 23. 08:59
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Én egyszer nem húztam ki, és a vadonatúj számítógép teljesen átégett, pedig nálunk vezetékes net van.

Biztosíték le volt csapva (a házunkban több is van egymás után. Tehát egy áramkör több helyen is megszakítható), a vezetékek kihúzva a konnektorból. Csak az internet kábele maradt a gépben.

A tetőantennátok jó célpontja a villámnak, és a vezetéken már simán bejut a gépedbe az extrém nagy áramerősségű villámlás.

Még az sem kell, hogy közvetlenül csapjon bele. Ha a szomszéd házba, házon lévőbe csap, az is bőven elég.

2019. aug. 23. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ethernet kabelen keresztul mehet egy tulfeszultseg ami szepen rendberakhatja a geped, tv-t, routert, switcheket etc.
2019. aug. 23. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

"Mit véd meg azzal hogy kikapcsoja a netet?"


Nem az a lényege, hogy nincs net. Hanem az, hogy a fizikai kapcsolatot megszünteti a villámhárítóként működő antenna és az elektronikus készülékekek között. Sőt, pl. templomtoronyba becsapó villám is tönkre teheti a szomszédos irodaházban a lan kártyákat (volt ilyen)

2019. aug. 23. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 P.O.C. ***** válasza:

Ha csak nincs valami nagyon jó biztosításotok erre, ami 100% -át fizetné ilyenkor a kárnak, mindent ki kell húzni ami csak kívülről jön.

Az elosztókon is hiába van a billenő kapcsoló, simán áthúz rajta.


Nem hiszem, hogy azt a fél-1 óra hosszát nem lehet kibírni, amíg elmegy a vihar.


Én egyedül a modemből nem szoktam kihúzni, mert körülményes és nem hiszem hogy egy üvegszálas kábel vezeti az áramot. De a többit mindet.

2019. aug. 25. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!