Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Tényleg ennyivel jobbak az...

Tényleg ennyivel jobbak az SSD-k? Vagy mi értelme van kicserélni egy nagyobb hdd-t ssd-re?

Figyelt kérdés

Bátyám ilyen infós félének tanul, szóval ő gondolom jobban ért ezekhez a dolgokhoz mint én.


Először 4 évvel ezelőtt az ő gépébe tett ssd-t a hdd mellé, aztán most a nappaliban lévő közös gépbe is, utána anyu laptopjába is.

A rendszert nem telepítette újra, valami cd-ről be bootolt, azzal átmásolta a régi hdd-ről az ssd-re. A hdd-t formázta, azon most csak a képek, filmek, dokumentumok vannak tárolva, a rendszer meg az SSD-n.


3 darab Samsung EVO 860 - 250GB-os ssd-t rendelt még fél éve, a fent említett 2 gépben kicserélte már, az enyémben még nem.

Tegnap mondtam neki hogy cserélje már ki nekem is, de azt mondta először pakoljak össze a cuccaimmal, válogassam mi kell meg mi nem, mert a 2tb-os hdd tele van mindenféle szrsággal.


Valahol azt olvastam neten hogy hamar elromlanak, de ő meg azt mondta mire ezek elromlanánk már ezek a gépek rég ki lesznek dobva (ő 4 éve hajtja megállás nélkül, sosem kapcsolja ki a gépet de még csak nem is kíméli és azt mondja 7TB írta adatmennyiség után még mindig 98%-os neki).



2019. júl. 22. 16:53
 1/8 anonim ***** válasza:
81%
Mivel ssd ben nincs mozgó alkatrész, igy sokkal tovább birja mint a HDD.
2019. júl. 22. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
37%

Olyan hamar nem romlanak el, a jobb SSD-kre 5 év garanciákat vállalnak.


Amúgy egyértelmű gyorsulást a gyengébb, régebbi gépeknél hoz. Gyors merevlemezhez képest nem nagy ugrás egy SSD, főleg ha olcsóbb fajta. Viszont egy régi HDD vagy laptop HDD után nagyságrendekkel gyorsabb lesz a gép.


Másik, hogy a mai gyors internetes világban ahol van Steam, Ncore, felhő tárhely és online tartalom ott nem nagyon van már szerepe a nagy tárhelynek.

2019. júl. 22. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Amúgy SSD simán telepíthető rendszerrel a meglévő merevlemeztől függetlenül és akkor nem kell adatot sem válogatni.
2019. júl. 22. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem lecserélni kellene hanem az ssd mellett használni a nagy hdd-t adattárnak. Az ssd-re tiszta telepítéssel (lehúzott hdd mellett) feltenni az új OSt, a hdd-ről meg törölni a windows mappát.

Ekkor még össze sem kell pakolnod. Csak újratelepítened a programjaidat.

2019. júl. 22. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

"Mivel ssd ben nincs mozgó alkatrész, igy sokkal tovább birja mint a HDD."


Ez nem feltétlen igaz, sőt inkább hülyeségnek mondanám. Bár nyilván logikusan ez lenne a normális, de ugyanakkor amibe van elektronika tönkremehet, amibe van mechanika szintén tönkremehet. Koránt sem biztos, hogy az SSD nem fog 1 év múlva meghibásodni és az is lehet, hogy a HDD 10 év múlva is működni fog. Ezt előre nem lehet tudni.


Egyébként 2 TB-s merevlemezt, ha tele van felesleges klónozni, inkább egy tiszta telepítés, a merevelemezen válogasd ki ami kell, a többit pedig gyaluld.

2019. júl. 22. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

# 2 Én azért raktam 2 db HDD-t a gépembe hogy az egyiken vannak filmek és a másikra letöltések mennek, és onnan ami tetszik át rakom a másikra és rá rakom még 2 db külső HDD-re is.


Azért tárolom őket mert ha nincs net vagy netről letörlik akkor nekem meg vannak, volt már pár ilyen filmnél, még nCore-on sincs meg már pedig régen onnan töltöttem le.

Van olyan zeném is ami még a YouTube-on nincs fent, de Spotify és Deezer fent van de nem lehet letölteni ingyen, net nélkül meg nem megy, nCore-n legalább megvan. Telon is jó zenéket hallgatni ezért raktam bele SD kártyát.


Felhőből meg letörlik ha felteszem Google Drive-ba, Google Fotókba, Megára stb.


Bármikkor változhat bármi törvény is.


Ezért érdemes tárolni több helyen.


Mi a véleményetek róla amit elmondtam?

2019. júl. 22. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"Mi a véleményetek róla amit elmondtam?"


Jogos.


Én is futottam már bele olyanba, hogy teljesen eltűnt egy film, sorozat, mese, zene és nem értem el. És tény, hogy nehéz kiválasztani, mikor mi az ami később nem lesz fent. Nekem is van valamennyi adatom, zeném, amit gyűjtök. Illetve nekem is volt tele 2 TB tárhely szépen rendezve filmekkel, játékokkal.


Bár 30 évesen ott tartok, hogy bármi van és meghalok úgyis megy minden a levesbe. Fotók, videók, bármi.

2019. júl. 22. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
0%
Mivel bagóért hozzád vágják az SSD-t, pláne azt a Samsungot ártani különösebben nem árt, de sokat nem is használ. A bootolás gyorsabb, de ha csak a rendszer van rajta, akkor nagyjából ennyi. Multimédiás használat esetén elenyészően lesz gyorsabb, az SSD-nek igazából játékhoz van értelme, ma már a legtöbb játék elfogadhatatlanul sokat tölt HDD-n, vagy nem tölti be a textúrákat, esetleg komolyabb frame dropokat produkál.
2019. júl. 22. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!