Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Az új építésű, modern lifteken...

Az új építésű, modern lifteken miért nullával jelölik a földszintet, és miért nem F betűvel, mint a régieken?

Figyelt kérdés
Mivel nulladik emeletről még sosem hallottam.
2019. okt. 4. 09:41
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Sok helyen jelölik nullással, főleg az online világban, űrlapokon, stb. Míg az emberi ügyintéző tudja értelmezni az F, Fsz, és hasonló rövidítéseket, az adatbázis nem, a "nulladik" emelet viszont egyértelmű. Nekem is nagyon sok helyen szerepel megadott lakcímben Fsz. 6. helyett 0/6., sokszor már én is így írom rutinból.
2019. okt. 4. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Gugu Gabor ***** válasza:
100%
mert a 0 az minden nyeleven érthető és logikus is, az "f" "fsz" nem valószínű
2019. okt. 4. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
100%
Én soha nem értettem, hogy miért nem mindenhol 0-val jelölik.
2019. okt. 4. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

"modern lifteken miért nullával jelölik a földszintet, és miért nem F"

Még jó hogy a kínai panelen nulla szerepel a földszint helyett és nem 一楼

2019. okt. 4. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Amerikában meg ezen csodálkoznál:

[link]

2019. okt. 4. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A földszint az lengyelül parter, ezért egy nagy P -vel kellene a lifteken a földszintet jelölni, gondolom ez neked is egyértelmű.. :P
2019. okt. 4. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Mikor még viszonylag kevés nyelvtudással először Németországban jártam, volt a liften E meg K. Párszor eltévedtem a földszint és a pinceszint között, a 0 és -1 nagyobb segítség lett volna.
2020. aug. 1. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!