Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Nulla és földelés összekötése...

Miska03 kérdése:

Nulla és földelés összekötése szerintetek?

Figyelt kérdés

A minap cseréltem egy villanybojlert egy kertes házban. A ház a 70 környékén épült. Az elektromos hálózat aluvezetékes. Ezzel nem is lenne gond de, fekete kék és piros vezetékek vannak, amelyet az akkori "szaki" teljesen véletlenszerűen kötött be tehet mind három szín lehet bármelyik vezető. Van olyan konvektor ahova csak piros vezetékek mennek. Ezen túl gyakorlatilag minden dobozban össze van kötve a föld és nulla. Ennek margójára még a mérő óra mellett az össze védővezető és nulla össze volt fogva majd egy fővezezéki elosztó kapocsal összekötve. Ebben szépen rezet alut bekötötték egybe.


Mi a véleményetek erről? Mert én ilyen kókányolást még nem láttam.


Persze az elektromos bekötése nem voltam hajlandó megcsinálni, hátha hív egy villanyszerelőt és biztatásomra átnézet mindent.


2019. okt. 8. 14:43
 1/4 anonim ***** válasza:

A betápnál lehet összekötve, illetve ezt nevezik nullázásnak. Vagy a mérőnél, illetve társasházaknál az előszobai elosztónál, ahol a mérő a lépcsőházban van.

Csak azt is normálisan illik, nem réz és alu, vagy annak is van valami módja, most nem jut eszembe.

Egyértelmű, hogy te azt a bojlert nem kötheted be, mert onnan kezdve téged fognak lesittelni, ha bármi gond van.

Ez így tiszta, csináljon vele, amit akar.

2019. okt. 8. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ez nem kókányolás, hanem akkor egy volt a technika. Ma már nem is létezik "földelés",régen meg ezt jelentette.
2019. okt. 8. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A színeket régen szabadabban variálták, az még hagyján, ha egyébként jól van bekötve.

De ilyet régen sem volt szabad csinálni:

"Ezen túl gyakorlatilag minden dobozban össze van kötve a föld és nulla."

2019. okt. 8. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az, hogy a konvektorhoz kivitt piros vezetéket az önmagában nem baj. Régen a piros volt a földelés/EPH (elődje). Hogy a kék és a piros miért van sok helyen összekötve nem tudom, úgy emlékszem ez sose volt szabványos, de sokszor csinálták. Akkoriban ez egy divatos szerelési módszer volt.
2019. okt. 8. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!