Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Átmeneti megoldás, hogy ne...

Átmeneti megoldás, hogy ne kúrjon meg az áram földeletlen konnektornál?

Figyelt kérdés
Szóval, a szobámban nincs földelve a konnektor, és mindig amikor töltöm a telefonom vagy az órám, vagy amikor hozzáérek a gépemhez megtosz az áram, földelni meg nincs pénz jelenleg. Valami átmeneti megoldás?

2019. jún. 9. 18:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Hozd el az áramot lengőkábellal egy földelt konnektorból.
2019. jún. 9. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
29%

Ha szigetelt a talpad, nem szabadna ráznia.

PC-ház csak azért ráz, mert a tápegységben lévő zavarszűrő kondenzátorok leosztanak egy kis áramot a testre, ami normális esetben földelődne, de így te földeled.

Ez önmagában ártalmatlan, csak kellemetlen.

A PC USB ugyanaz a test, ha arról töltesz.

Viszont egy földeletlen USB dugasztápnak ehhez semmi köze, az nem is rázhat, vagy csak kevésbé, mivel hasonló funkciójú kondenzátor ott is előfordul a primer-szekunder között, főleg a nagyobb teljesítményű dugasztápoknál.

De erre is érvényes, hogy szigetelt talp esetén nem tud záródni az áramkör, ha a másik kezeddel sem fogdosol radiátort stb.

2019. jún. 9. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%

Mi a f@$z?

Már bocsánat de ez viccnek is rossz. Attól hogy egy készülék nem földelt, az nem egyenesen arányos azzal, hogy ráz.


Példának okáért a telefontöltő alapból nem földelt mert egy műanyag házas tápegység ami aztán 5 voltot tol ki magából értelemszerűen (ha normális minőségű) veszélytelen.

A számítógép fém háza már más dolog, de az sem rázhat. Azaz 2 lehetőség van. Vagy szimpla statikus elektromossággal állsz szemben, azaz abban a pillanatban a kerítésoszlop is akkorát ütne rajtad hogy besz@rsz, vagy a géped tápja valamilyen módon átvezet a házba. Ami veszélyes.. szóval ezt illene megnézni.

A földelés bár ajánlott, nem létfontosságú (bár -szerencsére- kötelező, régi házakban nincs) és azért még lehet lenni úgy is, ha csak a konyha meg a fürdő van földelve. Ha egy készülék hibás, a földelés sem szünteti azt meg, csak a feszültség levezetése elhárítja a közvetlen életveszélyt.

2019. jún. 9. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
18%

"a telefontöltő alapból nem földelt mert egy műanyag házas tápegység"

Komolyan, és laptoptápokat láttál már, ami földeléses dugóval szerelt? Pedig az is műanyagházas.

Fémházas set top boxok, erősítők, DVD-lejátszó, az meg nem földeléses?

Látszik, hogy fogalmad sincs a témáról, hogy mi, miért van.

2019. jún. 9. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Megdöbbentő a telefon tolteshez nincs foldeles így ez lehetetlen.

A számítógép ha ráz az ciki de rakotheto a földeles a radiatorra ha kertes ház akkor meg siman van kinn föld így a foldeles se feladat

2019. jún. 9. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
49%
Tilos bármilyen készüléket "ráföldelni" a radiátorra, vízvezetékre, gázcsőre, bármire.
2019. jún. 9. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
30%

# 3

Bár én úgy látom, hogy nagyon sötét vagy a témához, de hátha megérted:

Amikor egy hosszabbítóba több készüléket is dugnak, PC, monitor stb., amik földelésesek, a hosszabbító azok testpontját is közösíti, de ezzel együtt párhuzamosítódnak azok a bizonyos zavarszűrő kapacitások is, amik a tápegységen belül a fázis-test és nulla-test között képeznek egy kis hidat, ami egy kis áramot átvezet.

Ha te ezt a közös testet nem földeled le, akkor ezek a kapacitások feszültséget hoznak létre a földhöz képest, ami még mindig nem veszélyes (áramra gyenge), de jól érezhető lehet abban az esetben, ha valakinek a talpa nem szigetelt.

Ha szigetelt, akkor viszont semmit nem érez, többit is már leírtam.


Egyébként önmagában az nem érdekelne, hogy valaki leminősít, pláne amikor teszek is érte. De amikor valaki fizikai tényeket minősít le, csak a saját ostobaságáról tesz tanúságot, egyszerűen szánalmas az ilyen.

Ha nem te voltál, akkor az, aki csinálta.

2019. jún. 9. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
11%
A lepontozottak felpontozásából ítélve azért a nulla százalékhoz legalább három lepontozó kell. Most elvileg megszüntetem a nulládat.
2019. jún. 9. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Te jó ég... Ezért imádom ennek az oldalnak a közösségét... Tele van intelligens emberekkel.


Miből gondolod hogy én minősítettelek le? Mert jött valaki aki qva okosnak hiszi magát és mindenkit végig lepontozott a szarba? Vagy éppenséggel azért mert nem tetszett a hozzászólásom?

Miért pontoztalak volna le, mikor a hozzászólásomat már akkor elkezdtem írni, amikor te még nem küldted el a sajátod, azaz akármennyire is azt hiszed, az nem egy reakció, hanem egy válasz... A nyomorult kérdésre.


Viszonylag részletesen ismerem az említett készülékek működését, nem szorulok különösebb szájbarágós magyarázatra, de azért köszönöm az erőfeszítést. Amit írtál teljesen helytálló, és elismerem, nem jutott hirtelen eszembe hogy a zavarszűrő kondenzátor valamennyit átvezet, és ettől is rázhat a ház. Bár én hasonlót sosem tapasztaltam valóban, igen, igazad van, simán lehetséges. Sőt, konkrétan néhány (kínai) USB táp akár 120V feszültséget is átengedhet néhány μA áramerősség mellett.


És a földelt tápegységek.. nos.... Ja. Vannak. De marhára nem szükségszerű, sőt, nagyrészt egyébként a laptopok töltőjén sincs. Főleg nem a telefontöltőn. Láttál már földelt telefontöltőt? Nem? Akkor jó, mert én sem. És a kérdező a telefonról is beszélt. Pedig ha egy alapból nem földelt készüléket földeletlen aljzatba dugsz... Nos.. felőlem engem be lehet állítani akármennyire hülyének, akkor sem fog semmi változni.


Stabilan tartom magam ahhoz, hogy akár sima statikus töltés is lehet. Évekig használtam a gépem földelés a nélkül, és sosem tapasztaltam hasonlót, bár ez nyilván függ a táp minőségétől.


Persze... Elismerem. Egyszerűbb a másikat elhajtani melegebb éghajlatra azért mert valaki lepontozott. Ebben is igazad van. Bár tudom, te csak azért pontoztál le mert marhaságot írtam. Meg persze én nem is értek hozzá, hogy is jövök én a te szakértelmedhez pofázni? ;)

2019. jún. 9. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
19%

"Miből gondolod hogy én minősítettelek le?"

Hol állítottam biztosra, hogy te voltál? Csak lehetőségként írtam. Pláne, mivel azt is láttam, hogy a te írásod is le volt minősítve, tehát úgy nézett ki, hogy valakinek egyik sem tetszett.

Pont ezért írtam utána: "ha nem te voltál".

"Sőt, konkrétan néhány (kínai) USB táp akár 120V feszültséget is átengedhet néhány μA áramerősség mellett."

Komolyan, mégis mennyit vezetne át, ami pont felező osztót képez?

Lehet, hogy a 230 (240) V felét?

Műszer ki is mutatja, mert az nem nagyon terhel rá, de minimális terhelés (ember keze) is már lehúzza.

"Stabilan tartom magam ahhoz, hogy akár sima statikus töltés is lehet."

Ez is csak a tapasztalatlanság magabiztossága, mint ahogy több szavaddal is leleplezed magad.

Az egyenáram üt, csíp, a váltakozóáram ráz. Ennyi...

"Láttál már földelt telefontöltőt? Nem? Akkor jó, mert én sem."

Amit te nem láttál, az nincs is, gondolod te. Konnektorba, hosszabbítóba épített USB táp? Ami nem is töltő? Laikus kifejezéseket használsz, de komoly szakembernek akarsz tűnni.

"Ja. Vannak. De marhára nem szükségszerű, sőt, nagyrészt egyébként a laptopok töltőjén sincs."

Te már csak tudod, hogy mikor szükségszerű és mikor nem. Képzeld, ez egyáltalán nem ötletszerűen történik.

De épp ez a gond. Amikor valaki tudatlanul állít dolgokat, olyankor szoktam én is ahhoz illő stílusban reagálni.

Amikor valaki csak kérdez, tisztelettel, arra én is normálisan válaszolok.

"sosem tapasztaltam hasonlót, bár ez nyilván függ a táp minőségétől."

Nem minőségi kérdés, még mindig nem érted.

Így te is csak terjeszted azokat a buta tévhiteket, amikor valaki egy enyhe rázásból azt vonja le, hogy ez biztosan hibás, rossz minőségű.

Ráadásul még a talpad szigetelése sem közömbös, de ezt már írtam.

2019. jún. 10. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!