Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Földeletlen konnektorhoz...

Földeletlen konnektorhoz nincs hosszabbító?

Figyelt kérdés
A szobáinkban földeletlen konnektorok vannak, viszont nekem kellene egy 1.5 méteres, egy 3 méteres meg egy T elosztó. Jelenleg földelt elosztók vannak beldugva de azt mondta a villanyszerelö hogy az nem jó. De akárhol keresem sehol nincs földeleltlen, max neten 1-2 helyen, de ott se találok olyat, ahol egy webshopba lenne mind a 3.
2019. okt. 9. 12:25
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
0%

Ne foglalkozz a villanyszerelővel, hacsak nem szándékozod leföldelni a konnektort.


Simán cseréld ki a földeletlen konnektort földeltre, de ha nincs különösebben mozgatva az amit beledugsz, akkor maradhat a földeletlen is. (A földelt rögzíti)


A veszélye, hogy ha zárlatos lesz valami, arra akkor fogsz rájönni amikor hozzáérsz! :D

2019. okt. 9. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
62%

"A veszélye, hogy ha zárlatos lesz valami, arra akkor fogsz rájönni amikor hozzáérsz! :D"


Ha a zárlat alatt a rövidzárat érted, akkor lebaszarintja az automatát.


Kérdezö: Nem az a baj, hogy földelt elösztó van beduga, hanem hogy a konnektor földeletlen. Létezik ilyen vagyi hosszabbító meg elosztó, amit karácsonyfákhoz használnak, kínainál lhet kapni leginkább CE-jelzéssel (China Export), de ezzel nem hogy nem javítasz, a minöség miatt rontasz a helyzeten.

Szóval vagy marad így, vagy a konnektort kell modernizálni.

2019. okt. 9. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 Koplárovics Béci ***** válasza:
69%
A földeletlen vezetékezésen a földelt elosztó abból a szempontból LEHET veszélyes, ha a földelésre számító készülékház felé van zárlat (vagy átvezetés), az az elosztón keresztül esetleg másik eszközre is átvezeti ezt a zárlatot. Azaz pl baj van a hűtővel, de a mosógép fog megrázni, ha egy elosztóba vannak dugva. Persze bármi ilyen zárlat eleve problémás!!! A földelés abban segít, hogy valóban zárlat esetén a megszkítót fogja leverni, még mielőtt bárki is megsérülne.
2019. okt. 9. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:

A konnektor földeléséhez azt mondta a villanyszerelő, hogy az egész házat újra kellene húzni. Na most erre anyagi keretem kb 3 év múlva lesz legkorábban.

Szóval egyelőre ez nem opció.


A mikro, a hűtő, a mosógép földelt aljaztba van dugva.


A földeletlen szobai konnektorokban van hosszabbító (földelt dugós), amibe bele van dugva 1 db állólámpa, 1 db laptop, 1 db tv, 2 db set top box, néha a porszívó. Más nincs.


Akkor hagyjam így inkább?


Nem fog megrázni ha valami esetleg meghibásodik?

2019. okt. 9. 13:43
 5/29 A kérdező kommentje:

De amiket felsoroltam nem mind egybe van dugva.

Egy elosztóban van a tv meg a 2 set top, másikban a lámpa, harmadikban a laptop külön.

Porszívó, teló töltő van néha néha melléjük dugva.

2019. okt. 9. 13:49
 6/29 anonim ***** válasza:
40%

Béci: hirtelen nem értettem amit magyarázol, pedig a szakmából vagyok. Erre sosem gondoltam.


Kérdező: gondolom a szerelő nem akarja a klasszikus megoldást, mert már a szabvány nem engedi, amikor a konnektor földjére is a nulla van kötve.

Ez a megoldás biztonságosabb mint a semmi, viszont az új szabvány szerint kell mindenhová egy harmadik zöld-sárga kábel, plusz egy fi-relé, ami ez ilyen rendszernél észreveszi ha az aram "rosszefelé" folyik. Ilyenkor érintésnél is mielőtt agyoncsapna, leold a fi-relé.

2019. okt. 9. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
40%
Összegezve: Ha nincs keret: 1) vagy konnektorcsere és nulla a földre (valszeg a maradék is ilyen), 2) vagy ezekbe a konnektorokba csak kettős szigetelésű cuccot teszel, ahol nincs egyébként sem védőföld
2019. okt. 9. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
40%

A fi-relé testzárlat esetén az érintés pillanatában leold. Ha nincs földelővezeték, akkor tényleg csak az érintés pillanatában, ha egy földelt készülék lesz testzárlatos, akkor a már a zárlat kialakulásakor.

A fi-relé működésének nem feltétele a földelés megléte. Csak a fázis-nulla áramokat figyeli, ha az összegük nulla, (nem szakembereknek: ha ami bemegy a fázison, az ki is jön a mullán) akkor jó, ha több mint 22 mA, akkor szobahőmérsékleten egy 30 mA-s fi-relének már illik leoldani.

2019. okt. 9. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:
Igen, pont ezért akartam földeletlen hosszabbítot, mert az egy darab konnektor ami van nem elég a szobában, de nem kapni olyan elosztót ami kettős szigetelésű, csak földeltet, így kénytelen vagyok beledugni.
2019. okt. 9. 14:54
 10/29 anonim ***** válasza:
39%

Használhatod azt, ami van. Semmivel sem jobb vagy rosszabb, mint maga a konnektor. A felsorolt eszközökkel úgyis mindegy, hogy földelt vagy nem.

De a mosógépet ne használd a szobában. :)

2019. okt. 9. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!