Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Elektroszmog mérése elektromos...

Elektroszmog mérése elektromos padlófűtés esetén?

Figyelt kérdés
Házépítés előtt állunk és most került tervezésbe a fűtésrendszer. Elektromos fűtésben gondolkodunk, de sok kérdés van bennem ezzel kapcsolatban. Szeretnénk környezettudatosan élni, de egészségesen is. Felvetődött bennem a kérdés, hogy vajon az elektromos fűtés milyen hatással lehet a szervezetünkre. Végzett valaki esetleg méréseket ezzel kapcsolatban, hogy a fűtése mennyire lehet káros a szervezetére az elektromos tér miatt? Tapasztalatok esetleg?

2019. okt. 15. 09:51
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Az áramot miből termelik ? :) Emellett megjegyezném hogy a napelem jó hogy áramot termel de te éjjel használod. Akkor is termel ? Vagy akkor tüzet raknak az erőműben és a matraban fuldoklanak amit te nem látsz.

És ha nem latjuk az nincs

2019. okt. 15. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
A napelemek legyártása sem semmi. Mármint annak környezeti hatásai.
2019. okt. 15. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Ne hülyéskedjetek már. :D Ezt ugye úgy csinálják, hogy annyi napelemet telepítenek, hogy éves szinten nullszaldósak legyenek. Ekkor amit ők elhasználnak, az nem fosszilisból van. Éjjel ugyan abból előállított fedezi, de ha nappal visszatáplálja az éjjeli szükségletet, akkor nappal kevesebb fogy fosszilisből, mint amennyi nélküle kellene. Ez a meglevő rendszer "tetején" annyira környezetbarát, amennyire lehet. Borulni csak akkor borul, ha a napelemesek többet akarnának betáplálni, mint az össz igény.


A napelemgyártás mérlege meg állítólag pozitív. Nem tudom, mit hogyan vesznek bele, de e pillanatban a napelemes termeléshez 45 g CO2-t rendelnek hozzá egy kWh-hoz, ami ugyan több, mint a szélenergiához tartozó (11 g), de a tizede a gázos meg szenes cuccok vonzatának (5-800 g).

2019. okt. 16. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
55%
Aztán egyszer eljutunk esetleg az elektroszmog kérdéséhez is. :D
2019. okt. 16. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Sztrogoff és azzal mi a helyzet hogy a sok napelem miatt a környezettudatos atomerőmű teljesítményét csökkenteni kell és ezt gyors reagálású fosszilis eromuvekkel kell helyettesíteni

Mert ez is egy konkrét probléma , így tulajdonképpen nem váltja ki száz százalékos mértékben.

Erre jön az hogy ilyen fűtéssel és villanybojlerrel egy 4 tagú család röhögve begeneral 300e Ft villanyszámlát évente , erre jön a világítási és főzési áram igény még 150e Ft havonta alsó hangon. Dr inkább több.


160e ftot egy 3.5kw napelem park éppenhogy megcsinal itt 3x annyi kell 10-12 kw ami már kevésbé vicces. Nem azt mondom hogy rossz de azért ne ajuljunk el teljesen ettol.


Az elektroszmog meg mindegy én nem félek az aramtol mondjuk akinek van kis esze nem rakja teli a padlót futoszallal. :)

2019. okt. 16. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
82%

Hát, ez még Franciaországban sem probléma, ahol az atom éjjel 72 %-ot visz.

"de azért ne ajuljunk el teljesen ettol"

??? Ki akart? Mondta valaki, hogy ez olcsóbb, mint a levegő? Jelen pillanatban a környezettudatosság mindenkinek drágább. Hát pont azért szennyezünk, mert az úgy olcsó és kényelmes.


"Az elektroszmog meg mindegy"

Lehet, hogy nem tűnt fel, de itt a kérdező pont erre kíváncsi. :D


"mondjuk akinek van kis esze nem rakja teli a padlót futoszallal"

Fűtőszál a padlóban, ez előfordul idehaza a hetvenes évek vége óta (történetesen nekem is van kb 25 éve a lakás egy szokatlanul hideg szobasarkában a falban egy adag), de még senki nem verte a tamtamot, hogy rakásra halnak a lakásban.

2019. okt. 16. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Hát, bocsánat, ez a mérés minden, csak nem korrekt.

Ilyen GM 3120-am nekem is van. Bár én hatezerért vettem, nem hétért. :D A legjellemzőbb rá az amit a neten mond valaki: erratic. A kapcsolós videó az pont olyan, hogy véletlenül azt csinálja, amit én tapasztalok, hogy odatartom, és akkor felugrik méréshatáron kívülre, majd lassan visszamegy nálam arra a 7 V/m-re, amit a lakás bármely pontján mutat, ha a kezemben tartom. Ő meg nagyjából abban az ütemben húzza el, ahogy magától is lecsökkenne.

2020. máj. 9. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!