Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Led lámpa kikapcsolt állapotba...

Led lámpa kikapcsolt állapotban miért villog?

Figyelt kérdés
Egy mozgásérzékelős reflektorról van szó, R7S foglalattal, amibe ledet raktam. Amikor nincs mozgás, és a kapcsoló nyitja a kört, annyi átram még szivárog az "izzóba", hogy fel-felvillanjon. Ha direktbe kötöm rá a reflektort a mozgásérzékelő nélkül, akkor ezt nem produkálja. Lehet bárhogy orvosolni a problémát?

2019. okt. 21. 22:01
 1/8 anonim ***** válasza:
40%
A mozgásérzékelő bemenetén cseréld meg a fázist és nullát!
2019. okt. 21. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Próbáltam, de sajnos ugyanúgy villog :/
2019. okt. 21. 23:13
 3/8 anonim ***** válasza:
51%
koss egy ellenallast a led-del parhuzamosan.
2019. okt. 21. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%

Nem is mindig jön be, csak ezt szokás elsőként kipróbálni.

A lámpával kellene párhuzamosan kötni kondenzátort vagy ellenállást olyan értékben, ami még nem visz el sok teljesítményt, de a szivárgóáramot elnyeli.

2019. okt. 21. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nálunk a villanykörte foglalata nem illeszkedett be rendesen falikar foglalatába.Cseréld le a villanykörtédet vagy azt ami annak foglalatát adja. Így nem lesz takarékos.
2019. okt. 22. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
Ne törődj vele.
2019. okt. 22. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is volt ilyen probléma,de mint kiderült egy ellenállás volt beiktatva a relével párhuzamban.

Ami azt csinálja,hogy ha a relé nyitva van,akkor azon a egynéhány kiló-ohmos ellenálláson megy némi áram.

Valami célja biztos van,de én kiszedtem a fenébe,és megszűnt a probléma.

Ugyanezt szoktam,a kapcsolóüzemű tápoknál is van,csak ott egy kondi van a primer és szekunder rész között,és ha audio dologra kell az adott táp,akkor a kondi miatt szépen beleviszi a hálózati brummot a zenébe,ezért azt is repül kifelé ilyenkor.

2019. okt. 24. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 KrYsZ93 ***** válasza:
Pontosan ahogy írták. A mozgásérzékelőd átenged némi áramot a led lámpádba és amikor annak a kondenzátorját ami ugye a ledlámpa elektronikájában van feltölti és az kisüs egy kis fényjelenséggel amit a led produkál... Hasonló helyzet volt a 4égebbi kompakt fénycsöveknél is.
2019. nov. 21. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!