Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Gearbestről rendelt LED lámpa...

Gearbestről rendelt LED lámpa lekapcsolt állapotban is egy kicsit világít mitől lehet ez szerintetek?

Figyelt kérdés

Már sok LED lámpám volt és így még soha nem jártam először arra gondoltam hogy végül is mivel Kínából van, lehet ott máshogy van és azért de, azért sem értem mivel ha le van kapcsolva a kapcsoló nem kap áramot akkor mégis hogyan!

Több helyen olvastam, hogy hogy ők a kapcsoló régi és azért mert hogy annak szabályos kapcsoló kell stb, valaki azt is mondta hogy ez normális nála is így van vagy pl az is, hogy ők ahol a kapcsolón van ilyen éjszakai jelző fény és a LED lámpának ki áram is elég és azért de az én kapcsolónon ilyen nincs egyenként az egész fürdőszoba 11 éve lett teljesen totális felújítva újra kábelezve jó igaz akkor még nem voltak annyira elterjedve a LED lámpák viszont vegyült is azért vettem gearbestről meg ideiglenesen volt benne izzó szálas addig kibírta vidéken ilyen lámpát nem lehet kapni csak rendelni de úgy kb 3000 Ft lett volna 1 darab szállítással így gearbesten meg pontokkal kb 1600 Ft volt kettő


[link]


Viszont közben megoldódott a probléma azzal az egyszerűségel hogy először csak 1 et csavartam be és egy magában világított persze csak nagyon halványan bele csavartam a másikat és így nem világít egyik sem ez így jó de nem tudom benne merjen-e hagyni ezek után szerintetek nem lesz ebből valami nagyobb probléma pl kigyullad megég stb egyenként villogni nem villog folyamatos a fénye és szerintem meledegeni sem melegszik kb 1-2 óra után nem érteztem csak számomra ez az egész érthetetlen szerintetek ez mitől lehet?



2018. jún. 19. 17:11
 1/8 anonim ***** válasza:

Indukció van a vezetékezés miatt és erre néhány lámpa érzékeny, mások kevésbé.

Nővéreméknél ez van a régi hanyagul csinált rendszerben, csak bizonyos márkájú lámpával működik rendesen.

2018. jún. 19. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Értem 11 évig ilyen nem fordult elő pedig már régóta LED lámpákat használok de most hogy mind a kettő foglalatba ahogy írtam ugyan azt a márkát tettem bele gearbest így semmi probléma szerintetek ez így jó mert most nem világít, vagy vegyem ki!
2018. jún. 19. 17:46
 3/8 anonim ***** válasza:
A kapcsoló valószínűleg nem a fázist kapcsolja. Ilyenkor van némi energia az áramkörben akkor is, ha le van kapcsolva. Ez a csekély energia még elég volt egy led -nek ahhoz, hogy látható fényt produkáljon, de úgy tűnik, kettőnek már nem elég. Ez nem okoz több gondot, minthogy némi energiát fogyaszthatnak lekapcsolt állapotban is ezek a ledek (elenyésző mennyiség), viszont a foglalatban ugyanúgy ott van a 230, amit ha te földelsz, annak halálos következménye is lehet. Mindezt az okozza, hogy a kapcsoló valószínűleg nem a fázist kapcsolja...
2018. jún. 19. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Na mindegy akkor vegyül is meg nyugodtan mivel már régóta úgy van akkor gondolom ha eddig nem volt baj ezután sem remélem, hát azért a halál szó az kicsit durva most így számomra hát nem az egészet nem én csináltam hanem villanyszerelő annyira nem vagyok jártas az ilyenben, de azt hiszem le is van földelve!

És azt hogy pl a kapcsoló nem a fázist kapcsolja azzal kapcsolatban meg sok helyen azt olvastam hogy némelyik kapcsolón van ilyen jelző fény de ezen nincs de attól lehet ugyanis nekem fogalmam sincs, nem vagyok otthon az ilyen témákban nekem már az lámpa cserét is félve csináltam amikor láttam, hogy világít egy kicsit pont mikor be csavartam, de mindegy is végül is arra szerettem volna kilyukadni, hogy ez így rendben van-e, de akkor úgy látszik rendben, azért köszi az eddigi válaszokat!

2018. jún. 19. 18:19
 5/8 anonim ***** válasza:
Plusz fogyasztás,töredék élettartam az állandóan folyó áram miatt,tűzveszély.Más gond nincs ezzel,szakszerű.
2018. jún. 19. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Hát jó köszi azért a sok választ, jó egyébként már most nem világít
2018. jún. 19. 20:23
 7/8 A kérdező kommentje:

Egyébként először ebay ről rendeltem kb 1000 ft ért kettőt, de akkor mondták, hogy ebay-en minden olyan silány minőségű, hogy nem csak hogy rossz de akár ki is éghet kigyullad szikrázik, ez még nem ért ide de ha ide ér azt nem igaz fogom bele tenni!

és mivel mondtam, hogy falun ilyen nincs Tesco-ba is néztem másik településen de ott sem volt webshop-ban meg mint írtam kb. 3000 ft darabja szállítással ilyen olyan díjjal így került sor a gearbest-esre végül is a lámpával nincs probléma sok helyen olvastam, hogy sok mindenkinél volt ilyen probléma!


Még annyi, hogy szerintetek ha megjön az ebay-e ki merjem próbálni vagy azonnal dobjam ki a kukába ahogy ideér, ezek után már nem tudom mit gondoljak jó végül is igaz, hogy ebay, wish, sok silány ócska cuccok vannak ott ez igaz!

2018. jún. 19. 21:15
 8/8 A kérdező kommentje:
Még annyit, hogy közben ma reggel megjött az eBay-ről rendelt lámpám is annak ellenére mégis bele tettem, hogy azt mondták, hogy veszélyes mert itt sok silány gagyi cuccok vannak és ugyan bár jóval olcsóbb volt mert itt csak kb egy 1000 Ft volt a kettő és lehet nem is bírja sokáig vagyis gondolom az elektronikája hamar megadja magát, mégis bele tettem és meglepetésemre ugyan úgy 7 watt mint a gearbestes és szebb a fénye és a lekapcsolt állapotban lévő világítást sem produkálja!
2018. jún. 20. 11:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!