Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Milyen, akár mechanikus...

Varga Lászlógyörgty kérdése:

Milyen, akár mechanikus óraszerkezetű, időpont rögzítő készülék található a kereskedelemben amivel minimum 24 órán keresztül ellenőrizni tudnám egy adott elektromos fogyasztó be és kikapcsolási időpontját?

Figyelt kérdés
2019. okt. 24. 21:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ilyenről nem tudok, jeladók vannak esetleg, amihez kell egy mikrokontroller (Arduino vagy hasonló), egyszerűen csak írsz hozzá egy programot (vagy hátha találsz a neten) és már kész is.
2019. okt. 24. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Ha egyszeri esetről lenne szó, akkor javaslok egy digitális kamerát aminek a látószögében van egy óra is.


(meg persze egy jókora micro-sd-t)

2019. okt. 25. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Morzsi007 ***** válasza:
Én fél éve használok fogyasztásmérőt a vízmelegítőhöz, ami mutatja a feszültséget, felvett áramot és diagrammot készít ezekről. Igaz napi szintre van bontva, az neked nem jó. Wifi kell hozzá és a telefonon keresztül mutatja az élő adatot is, emellett időzítőként is be lehet állítani vagy vezérelni a mobilról, akár külső netről is. Sonoff Pow R2.
2019. okt. 25. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Egy kazán működését szeretném nyomon követni, hogy mikor kapcsol be és ki.
2019. okt. 26. 00:54
 5/11 anonim ***** válasza:

#2 vagyok:


Még mindig a kamerára voksolok.

2019. okt. 26. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Azt hiszem nem világos a kérdésem.Én egy olyan tkp adatgyüjtőt akarok csinálni amellyel bármilyen elektromos fogyasztó működését nyomon tudom követni.Pl. a mechanikus blokkoló óra is így működik. Az óra jár a dolgozó bedugja a kártyáját a nyílásba lenyomja a kart vagy az óra automatikusan bepecsételi az aktuális időt. Az idő tovább telik a dolgozó végzett újból pecsétel stb.A dolgozó egy elektromos fogyasztó az óra az adatgyüjtő.Legfeljebb egy memória kártya tárolja az adatokat de 24 órás üzemmód esetén még az sem kell.
2019. okt. 27. 00:16
 7/11 anonim ***** válasza:

Teljesen világos volt a kérdés, szerintem pont a blokkoló óra egy rossz hasonlat.

Illetve először még kereskedelmi vásárlásról volt szó, most meg már csinálni akarsz.

Hogyan lehet csinálni, már említettem (#1).

De van egyébként datalogger multiméter is, amiről PC-re kinyerhetők az adatok, akár soros porton, USB-n vagy vezeték nélkül is.

Hogy ne említsem a több százezres vagy milliós hálózati adatrögzítőket, ami beszerezhető a kereskedelemben, azaz a kérdés kritériumának megfelel.

2019. okt. 27. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"A dolgozó egy elektromos fogyasztó az óra az adatgyüjtő."

A kártya az adatgyűjtő szerintem, ezért is éreztem rossz hasonlatnak.

Az óra csak időalap, minden adatgyűjtő rendszerben.

2019. okt. 27. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
A kérdés feltevése után gyakran magam is tudom a választ.Most is így lett.Egy digitális tachográfot kell megfelelő módon átalakítani.Ugyan azok az adatok kellenek nekem is amit a "tahó" tud. Indulási időpont,üzemidő,megállási időpont,állásidő.Sőt a készülék még többet is tud.Sebességet is mér. Nekem ez a hőmérséklet mérésére lenne jó.Most már csak egy vállalkozó szellemű szakembert kell találnom.
2019. dec. 7. 06:32
 10/11 anonim ***** válasza:
Annyi erővel megkereshetnéd a legközelebbi iskolás gyereket is, aki ír neked egy Arduino programot, ACS712 áramszenzort ráakasztja és kész.
2019. dec. 7. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!