Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Az UPC távirányítóm vezérli...

Az UPC távirányítóm vezérli az elektromos fali kandallómat is. Mit tudok tenni, hogy ezt ne csinálja?

Figyelt kérdés

Amikor az UPC-n csatornát váltok, akkor a kandallón a hőfokot is átállítja és nem tudom elkerűlni sehogy sem. Elmentem a Kikába, ahol egy hasonló kandalló van a falon és ott is kipróbáltam a távirányítót és ott is ezt csinálja. A kereskedő azt mondta, hogy a 14 napos határidőn belűl vagyok és vigyem vissza. De ez nem megoldás, ez konstrukció hiba. A szervízben nem találkoztak még ezzel a goddal. Viszont a tartó szerkezetek fel vannak tiplizve és ha veszek másikat, akkor a falon ottmaradnak a foltok.

Találkoztatok már ilyen problémával?


2019. okt. 27. 11:16
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Sajnos előfordul az ilyen, amikor átbeszélnek a távirányítók. Tenni tényleg azt teheted, hogy valamelyik eszközt lecseréled.
2019. okt. 27. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Nekem a térfigyelő kamerák rögzítő (beltéri) egységét vezérli a UPC-s távirányító.

Vagyis csak vezérelte, mert azóta leragasztottam az infra portot a rögzítőn.

Szerencsére nem tudott nagy problémát okozni mert jelszó nélkül semmihez nem lehet hozzáférni távirányítóval sem, de elég kellemetlen volt így is.

2019. okt. 27. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Az infrás technológia már csak ilyen, ha több eszköz is megkapja ugyanazt a jelet, akkor lehet, hogy mind a kettő reagálni fog rá. Készülékcsere nélkül két lehetőséged van.


Próbáld meg minél távolabb elhelyezni a UPC boxot a kandallótól - ha van annyi mozgástér, akkor elérhető, hogy a box mellé (a kandallótól távolabbi oldalra) "célozva" a távirányító látószögébe a kandalló már ne essen bele.


Ha a kandallón vannak fizikai gombok a beállításra, akkor az infra vevőt le lehet maszkolni (pl. fekete szigszalag). A távirányítási képesség így elveszik, de talán ezzel még együtt lehet élni.

2019. okt. 27. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Nem kell a kandallót távszabályozgatni. Letakarod az IR-vevőt és megvakul.

Érdekesség kedvéért, nekem régen volt egy trükköm, amikor még külön box volt a TV-hez és a kettő ütötte egymást (mármint csak a TV-re hatott kellemetlenül).

A TV érzékelője elé tettem egy akadályt, egy radírgumi méretű darabot kell csak elképzelni.

Úgy lőttem be, hogy csak akkor érzékelt, amikor a távszabályzót (ami egyébként is közös, tanítható) felemeltem magasabbra, így rácélozva tudtam a TV-t kapcsolni, illetve bemenetet váltani.

Egyébként viszont a box volt gyakoribb használatban, az ment zavartalanul.

2019. okt. 27. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
0%

Vannak olyan univerzális távirányítók, amelyek "megtaníthatóak" hogy csak bizonyos készülékekkel kommunikáljanak és azt hiszem kapcsolóval lehet váltani, hogy épp melyikhez szeretnéd használni. Nem tudom, hogy ez kellően pontos-precíz-e, hogy ha mindkettőt megtanítod neki, akkokr egyik ne legyen hatással a másikra.

Nincs olyan beállítás, hogy valahogy zárolni lehet hogy hőfok ne változzon, hanem előtte valahogy "fel lehessen oldani" az állításhoz?

2019. okt. 27. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

# 5

Ne beszélj butaságot, a parancsot megtanulja, de a parancs attól még változatlan. Ezt gondold még át...

2019. okt. 27. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Szerintem a legtöbb ember segítő szándékkal van itt és nem azért, hogy másokat minősítgessen, "butaságnak" titulálva válaszát.
2019. okt. 27. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

#7

Akkor ne gondolkozz, nekem aztán mindegy...

2019. okt. 27. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Igaza van a 6-osnak. Az infra tartomány amit mind a két eszköz használ, attól még nem fog megváltozni ha univerzális távirányítón keresztül kapja a jelet.

Ergo ugyan abban a tartományban kapják a jelet, mivel mind a két eszköz közel azonos hullámhosszra van gyárilag programozva, ez itt a legnagyobb gond.

Tehát a válasz abban hibádzik #5, hogy a kérdező teljesen feleslegesen venne 5-10 ezerért uni távirányítót, a probléma még ugyan úgy fennállna.

2019. okt. 27. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Még annyit, hogy nekem van infra port a telefonomon, tettem rá appot amiben több százezer készülék infra adatbázisa szerepel.

Kipróbáltam, de ugyan úgy belenyúl telefonon a UPC-s hullámhossz a rögzítőbe is, mintha távirányítóval csinálnám.

2019. okt. 27. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!