Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Az akkumulátortöltő miért...

Az akkumulátortöltő miért tölti fel a 12 voltos akksit 18.5 voltra?

Figyelt kérdés
Egy Einhell CC-BC 12 típusú töltőről van szó. Rontja ez az akkumulátor kapacitását?

2019. okt. 27. 17:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom, nem olvastad el a kezelési utasítást.

Ez egy 12 A-os brutál butatöltő (azaz nem véd a túltöltés ellen), 26-200 Ah kapacitású akkuk töltésére, azok közül is a lehetőleg nem gondozásmenteshez, illetve egyéb esetekre felhívják a figyelmet, hogy a töltési folyamatot neked kell figyelemmel kísérni (feszültség, gázfejlődés).

Ha te ráakasztottál valami kisebb, gyenge akkut, azon meg rögtön feltolja a feszültséget.

Nem hiba, hogy 18,5 V-ig megy, ezek ilyenek általában, a hagyományos, trafós, stabilizálatlan konstrukció természetes velejárója.

De az hiba, ha te ezt megengeded, mert igenis kinyírja az akkut.

14,4 V ugyebár vízbontási küszöb, illetve 14,7 V hidegben vagy AGM akkunál.

2019. okt. 27. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Zzzoli ***** válasza:
100%
Mert az akku sajnos már kezdi kilehelni a lelkét, a belső ellenállása megnőtt, kapocsfeszültsége felemelkedik az áramgenerátoros töltőn. Kapacitása már jóval kevesebb lehet.
2019. okt. 27. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Hogy érthetőbb legyen, ez "fajsúlyossági" kérdés is.

Ha egy traktorakkut töltesz vele, ahhoz képest ez egy kis "töltőcske", azaz nehezebben bír el vele és nem bírja olyan hamar túltölteni.

De ha túl kis akkut akasztasz rá, azt meg hamar "széttépi".

2019. okt. 27. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Értem! Köszönöm a segítséget. Az akku nem lehelheti ki a lelkét, mivel egy egy hónapos példány, viszont tényleg nem olvastam útmutatót. Egy 7.5 amperórás akkumulátort töltettem/kellene töltetnem vele. Úgy megoldható, ha voltmérővel figyelem és nem engedem 14.4 volt felé?
2019. okt. 27. 20:26
 5/12 anonim ***** válasza:
80%

Sajnos nem, mert a 7,5 Ah kapacitású akku legjobban a C/10, azaz 750 mA töltőáramot "kedveli".

Ehhez képest megküldenéd 12 A árammal, de megjegyzem, ennyi nem is jön létre, mert a kis akkunak nagyobb a belső ellenállása, ami eleve korlátozza az áramot.

Viszont az igaz rá, hogy az erős töltő rögtön "szétszakítja", feszültségben túlnyomja.

Mindamellett tölthető lenne még pár amper árammal is, de akkor már csak elektronikusan korlátozott töltő jöhetne szóba (okostöltő), ami figyeli a feszültséget is.

C/10 felett ugyanis már gyorstöltésnek számít, amihez viszont túltöltés ellen védő elektronika is szükséges.

2019. okt. 27. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
71%

Azt a 7 Ah kapacitású akkut már kinyírtad, vagy a legjobb esetben is éveket öregítettél rajta.

Ha csak ez a töltőd van, akkor köss sorba a töltővel egy 21 wattos féklámpaizzót, így talán nem fogod túllépni a 7 Ah kapacotású akku legnagyobb engedélyezett induló töltőáramát. Ez általában a kapacitás negyede-harmada szokott lenni.

2019. okt. 28. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Az akksi nagyjából háromnegyed órát volt a töltőn, amíg az ampermérő 0-át nem mutatott. És igen, a kérdésem is azért írtam ki mert azt vettem észre, hogy hangfalra kötve az eddigi 26-27 órás üzemidő helyett 3 óra alatt lemerült..
2019. okt. 28. 16:33
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget mindenkinek! Akkor maradok ennél az akksinál és az izzós megoldásnál mivel más töltőm nincs, ha pedig teljesen meghal az akksi, muszáj lesz újat vásárolnom..
2019. okt. 28. 17:22
 9/12 anonim ***** válasza:

Ha csak 3 órát ment, akkor ezzel az egy töltéssel megölted az akkut. Kiszáradt. Gondolom zselé akku.

Most vehetsz egy másik akkut, pedig az árából vehettél volna egy normális töltőt, amit akár be is építhettél volna az akkus hangfaladba.

Vagy vehettél volna egy normális töltőt.

Amit korábban írtam, az izzó sorbakötős módszer is csak akkor működik, ha egy multiméterrel folyamatosan figyeled a feszültséget.

Javasolnék egy ilyet:

[link]

vagy ilyet:

[link]

2019. okt. 28. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

[link]


Egy ilyen akksiról van szó. Ahhoz hogy mikor zselés és mikor savas egy akkumulátor nem igazán értek, de ha jól tudom savas, ha ez így utólag már számít is valamit.

2019. okt. 28. 20:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!