Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám az ingadozó...

SIDLER22 kérdése:

Hogyan tudnám az ingadozó egyenáramú feszültséget 5 voltra stabilizálni?

Figyelt kérdés

[link]

Ezt a szerkezetet szeretném megépíteni. A gondom csak az vele hogy a végső egyenáram feszültséget nem tudom hogyan kéne 5 voltra fel konvertálni vagy stabilizálni.



2017. nov. 5. 17:39
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
25%

Namost mondhatnám, hogy nincs ingyen energia. De nem mondom.


Inkább azt mondom, hogy ha annyi nem jut eszedbe, hogy esetleg néhány ilyen ingyen energiával működő eszközt akár sorba is köthetnél, hogy meg legyen az 5V, akkor olyan elképesztő módon nem értesz az elektronikához, hogy már a válaszomat sem értenéd meg.


Ja... és nincs ingyen energia.


(Amúgy nem tűnik fel, hogy a videón a vezetékek végig kilógnak a képernyőről? :)

2017. nov. 5. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Nem értek az elektronikához. És nem ő volt az első ember aki ezt a módszert bemutatta. Illetve TV antennát tartottek fel nagyfeszültségű vezeték alá és töltött egy telefont. És nem látszott volna hogy trükk Sőt még szikrázás is volt ami feltételezem feszültség különbséget mutat.
2017. nov. 5. 17:51
 3/18 anonim ***** válasza:
34%

Amúgy tessék, itt egy boost converter. 1V-4V-ot konvertál 5V-ra. Hűtőborda nem kell, mert úgysincs energia az áramkörödben, de ne mondd, hogy nem segítettem:


[link]

2017. nov. 5. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 Ypszilon1980 ***** válasza:
Képzeld el, ha lenne ilyen, akkor ki fizetne az áramért? Egyébként meg csak úgy megsúgom, hogy a képernyőn kívül van egy energiaforrás, amit te nem látsz, ezt már több helyen is bemutatták, ez egy trükk, hogy becsaphassanak embereket. A másik legnagyobb kérdés az, hogy ki az aki ezt elhiszi?
2017. nov. 5. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Én rákötöttem a multiméteremet a házamban a földelésre és a régi TV antennára és 2,7 voltos feszültség különbséget mutatott. Az akkor mitől lehet?
2017. nov. 5. 18:12
 6/18 anonim ***** válasza:
Persze hogy kívül van, hiszen egy antenna a forrás. Igen, minden fémtárgyon van valamennyi feszültség a földhöz képest, ha el van szigetelve attól. Nem tudom hogy jön ide Tesla. Az energiája mondjuk elhanyagolható.
2017. nov. 5. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Ez leginkább a villamos hálózatból ered, szórt elektromágnesesség. Például ettől brummol egy erősítő, ha rosszul árnyékolt a hangkábel, mikrofonkábel.
2017. nov. 5. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Vigyazz, mert ez ILLEGALIS!


A lakihegyi adotorony toveben volt egy gazda, aki aki megepitette ugyanezt az antennat: a telek koruli drotkeritesbol. Termeszetesen mukodott az "ingyen-energia", beragyogta a borospincet.


Aztan amikor a Hirkozlesi Hatosagnak feltunt hogy a fel megyeben nincsen radioadas, akkor kimentek, 1 perc alatt bemertek az antennat, es kijavitottak a problemat, kiosztottak a buntetest.

2017. nov. 5. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Nem feltétlen a rádióadást szándékoztam levenni. Láttam olyan orosz videót ahol a nagyfeszültségű vezetékek alatt nyújtottak fel egy antennát és hasonlót csináltak. Csak asszem nem egészen ugyanez volt a szerkezet. Olyankor lényegében a vezeték áramát lopjuk?
2017. nov. 5. 18:45
 10/18 Szirty ***** válasza:

Valóban, semmi nincs ingyen.

ha mégis úgy tűnik, akkor azért más valaki fizet.


A távvezeték alatt lehet áramot lopni valóban. De igen kiterjedt "antenna rendszert" kell alá kiépíteni hogy számottevő teljesítményt szolgáltasson. Egy LED elpislákol rajta, de mire mégy vele? A házat nem fogja árammal ellátni ez a megoldás.


"Én rákötöttem a multiméteremet a házamban a földelésre és a régi TV antennára és 2,7 voltos feszültség különbséget mutatott."


Próbáltad már terhelni (azaz teljesítményt kivenni belőle)?

Mert a feszültség jelenléte önmagában még nem energia... :)

2017. nov. 5. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!