Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mennyezetben 2 fázis 1 nulla?

Mennyezetben 2 fázis 1 nulla?

Figyelt kérdés

Mennyezetre szereltem az új lámpámat, világít is meg minden oké igazából, csak utólag gondolkodva, a 3 kábelből 1 kék és 2 fekete volt, a 2 közül 1 visszahajtva, na én azt a lámpa földelőjére kötöttem, nem tudom jól tettem-e? Vagy inkább szedjem szét és hajtsam vissza úgy ahogy volt?


(Nem fázisceruzáztam, nincs is nekem itthon, leszedtem csak a régit és az újat fel.)


Köszi a segítséget.



2019. okt. 29. 19:27
 1/8 A nagy Levin ***** válasza:
Valószínűleg csillárkapcsoló van/volt felszerlve. Ott két fázis megy fel a lámpához. Kösd ki a földelés helyéről, mert veszélyes lehet.
2019. okt. 29. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem jól tetted, annak a kimaradtnak végét szigszalaggal le kellett volna zárni, jelen állapotban csináltál egy életveszélyes szerelést.Azért van 2 fázisvezeték, hogy két áramkörös lámpát is fel lehessen rakni.
2019. okt. 29. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha dupla csillárkapcsolóra van kötve, az simán lehet a másik fázis.

Felnyomod a kapcsoló másik felét, küldi a fázist a fémtestre, poénnak sem rossz.

2019. okt. 29. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Egy kapcsolóról megy a lámpa, tehát nem osztott billenős, holnapig ráérek, ha szétszedem? Amúgy megfogtam szabad kézzel is, nem rázott meg. (Önmagában, 5 ágú fém csillár.)
2019. okt. 29. 19:43
 5/8 lali24 ***** válasza:
azért, ha legközelebb is villanyt akarsz szerelni, inkább keress egy hozzáértőt, mert nem mindig lesz ilyen szerencséd.
2019. okt. 29. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Egy nulla (kék), két fázis (fekete). A lámpáknak általában nem kell földelés, így az nincs behúzva. Egy 5 ágú csillár ágait így lehet külön is kapcsolni egy csillárkapcsolóval, mondjuk az oldali kapcsoló 3-at kapcsol, a másik pedig a maradék 2 ágat. Ha olyan lámpát teszel fel, ami egy szálon kapcsolja az összes ágát, akkor a másik fázis nem kell. A földelésnél a fázis nincs jó helyen, de ha csak nem csillárkapcsoló van felszerelve a falra, akkor igazából veszélytelen, mert a kapcsolóba sincs bekötve, tehát nem juthat ki fázis a lámpára, de jó lenne kikötni és leszigetelni. Ha a kapcsoló nincs felkapcsolva, jó esetben egyik fekete ér (fázis) sem ráz. De le van írva a kapcsolók szerelési útmutatjójában, hogy nem alkalmasak feszültségmentesítésre. Holnapig bőven ráér.
2019. okt. 29. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem ráz a fázis, ha nem vezeted le a föld felé, talpadon vagy másik kezeden keresztül, vagy akárhogy.

230 V pedig nem nagyfeszültség, elszigeteli egy száraz falétra, szék, cipő, papucs, szőnyeg, PVC stb.

Azaz mindent összefoglalva, én simán megfogom a fázist, csak ezt nem illik hangoztatni, ész nélkül csinálni.

2019. okt. 29. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget mindenkinek, holnap kiszedem a másik fázist.
2019. okt. 29. 21:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!