Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » A csillárban csak 2 vezeték...

A csillárban csak 2 vezeték számára van hely a sorkapocsban, de a plafonból 3 jön le. Hogy tudnám bekötni rendesen?

Figyelt kérdés
Ausztriában vásárolt csillárt szeretnék felszerelni. Viszont így az egyik vezeték kimarad. Egy LED-es izzó van benne most, kb. 3-4 percig világit is rendesen, aztán neki áll vibrálni. Sima izzóval nem is működik. Mi lehet a gond? Laikus vagyok, ne oltsatok szét! :D

2018. okt. 31. 10:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Három vezeték csillárkapcsolóhoz szokott tartozni.

Egy nulla, másik kettő fázis, amit a dupla kapcsolóval tudsz vezérelni.

Fázisceruzával azonosítható. Ha nincs kéznél, akkor sincs túl sok variáció.

Ha egyiket kötöd be, nyilván a kapcsoló egyik fele lesz csak aktív.

2018. okt. 31. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Milyen színű vezetékek vannak?

Ha minden szabvány, akkor fekete(barna) kék, és zöld-sárga.

Ha ez így van, akkor a feketét és a kéket bekötöd a sorkapocsba, a zöld meg a földelés, azt meg nem.

2018. okt. 31. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Ahogy mondod, barna, kék és zöld-sárga. Most, ha jól emlékszem, a zöld-sárga ki van hagyva, működik is a csillár, de ahogy fentebb írtam, néhány perc után elkezd vibrálni, és a fényereje is visszaesik. A sima wolframszálas izzóval felvillan, de egyből ki is alszik. Szóval egy ideig működik, aztán huss.
2018. okt. 31. 11:35
 4/11 anonim ***** válasza:
Fényerőszabályzó van felszerelve?
2018. okt. 31. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nincs. Sima kapcsoló van. Használtan vettük a lakást, csak a vezetékek lógtak ki a plafonból a csillár helyén. A kapcsoló maradt. Összesen 4 csillár van, 3 tökéletesen működik, azokon mindhárom vezetéket be tudtam kötni. Ezzel az egyel szívok. De lehet, hogy a csillár a hibás? IKEA-ban vettük az osztrákoknál.
2018. okt. 31. 12:23
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Érintkezési hiba lehet valahol, be kell határolni.

Külön kipróbálni a csillárt, bekötni valami kábelt dugóval, mehet a konnektorba.

Ha van otthon valami hulladék készülék, arról levághatsz egy kábelt, dugóval együtt.

A plafonra meg fel lehetne lógatni egy csupasz foglalatot próbára, vagy bármit, amit találsz.

2018. okt. 31. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Izzóhiba is lehet, LED nêha vibrál, én másik izzóval tesztelném elsőnek.
2018. okt. 31. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"Izzóhiba is lehet, LED nêha vibrál, én másik izzóval tesztelném elsőnek."


Gyanítom, te ezt úgy értetted, hogy LED-izzóhibára gondoltál, ami eleve főbenjáró, mert a LED-lámpában vannak dolgok, de izzószál egyáltalán nincs benne.


Másrészt elolvasni sem sikerült, akit már leírtak:


"A sima wolframszálas izzóval felvillan, de egyből ki is alszik."

2018. okt. 31. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Többféle LED-del és wolframszálassal is kipróbáltam. Mindegyik ezt a hibát produkálta.
2018. okt. 31. 16:48
 10/11 anonim válasza:

No, sikerült megoldani a problémát?

Feltételezem, hogy nem a csillárral volt a gond.

Írj, aztán segítek én is.

2018. nov. 3. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!