Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mi a neve/milyen anyag ez?...

Mi a neve/milyen anyag ez? (lásd a kifejtést)

Figyelt kérdés
üdv. Nyomtatott áramkörökön alkatrészek rögzítésére használnak egy hófehér (átlátszó is létezik belőle) ragasztó anyagot. Mikor megköt,akkor egy keményebb gumi jellegű a tapintása. Erősítőkben egy rakás alkatrész ezzel van rögzítve. De mondjuk elektromos fogkefékben is találtam már ilyet. Nem vezeti az áramot. Inkább csak az alkatrész fixen tartására lehet. Mi ennek a ragasztó anyagnak a pontos neve?
2019. nov. 2. 13:40
 1/4 anonim ***** válasza:
74%

Nem a "melegtakony" az?

Vagyis meleg ragasztó


Teszkoban is lehet venni.


Egy pisztoly felmelegíti a ragasztó rudat, majd a célzott felületre viszi. Lehűlés során megkötöl, és egy kemény gumiszerű anyagot képez.


Bár én inkább az átlátszóval szoktam találkozni (nekem is van)

2019. nov. 2. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
49%
Ja, melegtakony lesz az.
2019. nov. 2. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem egészen, gyakran lehet találkozni szilikonkaucsukkal, azaz szilikongumival is.

Lehet szürke, fekete, fehér, színtelen is.

Aki ismeri a Gumiám, FBS ragasztókat, meg a kinyomópisztolyos szilikongumikat, az láthatja, hogy ugyanaz.

Itt lehetne beszélni az ecetsav kérdéséről, ami ezekből kipárolog és felvetődhetne, hogy nem okoz korróziót? Ki tudja, elektronikai célra talán olyat használnak a gyárak, ami nem ecetsavas.

De az biztos, hogy gumis jellegű és a páka sem olvasztja.


Melegragasztóra egyébként elárulok egy trükköt: az elektronikai javításhoz használt hőlégfúvóval jobban kezelhető és akkor nem kell a pisztoly sem.

2019. nov. 2. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
kösz a válaszokat, egyértelműen gumis érzetű az anyag. Ragasztópisztolyom van de PE burkolatot is érintene a dolog így nem álltam még neki vele,nem tudom hány °C-ra melegíti fel. Inkább az a szilikonos dolog lesz az.
2019. nov. 2. 14:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!