Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Elméleti kérdés: Ha a fázisvez...

Elméleti kérdés: Ha a fázisvezető és a föld között mérek meg van a potenciál különbség, ha a nulla és a föld között akkor nem. Eddig oké. De ha az ármakör pl egy izzón keresztül záródik, akkor a nulla és a föld között miért nincs potenciál különbség?

Figyelt kérdés

Hiszen ha záródik pl az izzón akkor a nullán van az elmenő áram. igazából a bejövő fázisvezeték meghosszabbítása egy fogyasztó után.

Ebből kiindulva, egy zárt kőrnél mindegy, hogy az izzóhoz vezető barna eret, vagy az izzótól elmenő kék nullát fogom meg, elvileg meg kéne hogy rázzon (ha rosz a szigetelés a talaj és köztem). De gyakorlatban meg a nullavezető sin és a föld között meg még sem mértem semmit. Hogy a fenében van ez?

Köszönöm előre is a segítő válaszokat.


2019. nov. 9. 15:47
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Hagyd csak, leírtam neki 100-as izzóval és 2x20m 1,5-es vezetékkel számolva, de nem olvasta el.

A két vezetéken 97-97mV esik, az izzón meg 229,86

2019. nov. 9. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
23%

Talán a fogyasztók soros és párhuzamos kapcsolásának megértésével van probléma, amiről már nem tudom, hogy általános iskolai anyag volt, vagy csak későbbi.

Az egyszerű áramkör szerepelt általánosban a fizikaórán, ami biztos.

Csak én ezeket előre tanultam a többiekhez képest, mert már akkor ampermérgezésem volt.

2019. nov. 10. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
0%

Ha a nullád is befázisozólodna,akkor hogy világítson az égőd ?

Fázis-fázis között nincs munka,azaz ugyanolyan nemű fázisok között.


Akkor ezek szerint az autóba sincs plusz se mínusz,mert ha már mennek az égők a lámpákan,akkor úgyis bepluszosolódik a minusz is,és akkor csupa plusz lesz minden,még a kaszni is.

2019. nov. 11. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim válasza:
A 230V fesz. a konnektor fázispólusa és a nulla között áll fenn. Az áramkör egyes komponensein (vezeték, izzó, mosógép) a feszültség - ellenállásuk arányában - esik, és a nullával szemben mérve fokozatosan kivonódik a 230V-ból. Közvetlenül az izzó után már csak a visszamenő vezetéken történő feszültségesés mérhető, ami igen kicsiny. A konnektor nullpólusán pedig még ez is elenyészik.
2019. dec. 14. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
43%

# 14

Ha már okoskodsz (szerintem feleslegesen), legalább ne nevezd pólusnak!

Pólusa az egyenfeszültségnek van, okostojás.

De azért felesleges az egész, mert lejárt téma, ráadásul a kérdező annyira nem értette az előzményeket, hogy később kiírta ismét a kérdést, csak azt is minek...

2019. dec. 14. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
43%

Meg Földnek, permanens mágnesnek is van pólusa, meg még amit átvitt értelemben használunk (politikai pólus vagy akármi).

De a konnektorban folyton változik a pólus, okostojás.

Azért nevezik váltakozóáramnak.

2019. dec. 14. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!