Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Adva van egy csak deltába...

Zohonyai Balázs kérdése:

Adva van egy csak deltába kapcsolható 3x380 V-os háromfázisú motor. Mi történik, ha ezt 3x230 V-ra kötöm be. Csak kisebb lesz a teljesítménye, vagy el sem indul?

Figyelt kérdés
A kisebb teljesítmény miben nyilvánulna meg? Lassabban pörög fel? Kisebb lesz a nyomatéka? Azért használható lesz? (ez egy esztergagép, hobbi célra).

2019. nov. 14. 23:23
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

"ezek szerint ezt rosszul gondoltam?"

Négyzetes az összefüggés. 230 és 400 között az összefüggés osztásilag-szorzásilag gyök három, annak a négyzete meg három.

2019. nov. 16. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Még egyszer köszönöm a válaszokat. Megjött a frekiváltó, bekötöttem, kiválóan működik. Az alacsonyabb feszültség nem okozott semmi problémát, 2,2 kW-ban több a tartalék, mint ami nekem valaha is kellhet. A frekiváltó használata még sok kérdést vet fel, de az első lépések megvoltak.
2019. nov. 18. 22:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!