Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Másnak is hibás a BlackFriday-...

Másnak is hibás a BlackFriday-kor vásárolt parkside akksis fúró?

Figyelt kérdés
Mindenki nagyon dícsérte a zöld parkside akksis Fúró/csavarozót. Hogy még napi használatra is simá alkalmas, 3 év garancia stb...Vettem én is egy feketét (performance)ami elvileg ugye még jobb is. Már 3 darabot vittem vissza mert nem jó... használom kicsit, aztán nem bír betekerni egy 70 es csavart se, egyszerűen "kiold". Aztán 1-2 óra mulva nem is indul... ha sokat próbálgatom, egyszercsak megint életre kel... valami rosz széria lehet vagy mi van vele?
2019. dec. 2. 18:21
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Azért ez nagy szívás! Én elhiszem, hogy ezzel kímélik az akkut de az a gép számomra semmit nem érne, amivel nem tudok ilyenkor kint vagy a fűtetlen garázsban dolgozni.

Még szerencse, hogy én az ütvecsavarozót vettem és ebben nincsen ilyen úri baromság, pedig az aksija ugyanaz.

2019. dec. 6. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 Hargitai János válasza:
100%

Nekem a tokmánnyal nincs gondom, nem üt, nem kotyog. Sőt külön örülök annak, hogy az elején a gyűrű külön forog, rég kerestem már ezt a megoldást.

Amikor a hétvégén használtam kin a gépet (parkside pabsp 20-li b2) érthetetlen módon többször is előfordult, hogy meg se mukkan, holott 5 perce még működött, hát nem volt Őszinte a mosolyom. De már legalább arra fényderült, hogy ez *** normális ***

A hozzá adott útmutatóban annyi van, hogy +4 és +40 fok közt kell tölteni és használni. Nem találtam olyan szöveget, ami leírná, hogy +4 +5 fok alatt a gép megtagadja a munkát. De olyat se, hogy az ennél hidegebb vagy melegebb hőmérséklet rövidíti, károsítja az akkut.


Kiraktam most az egész gépet a hidegbe, az infrás hőmérő szerint 1,5 fok van. Időnként kimentem próbálgatni a gépet és méregetni az akku és a gép külső hőmérsékletét.

És való igaz, hogy 4-5 fok alatt nem indul a gép. Viszont némi nyomkodás tapogatás akku ki akku be kézben tartás hatására elindul... Szóval ez inkább szivatás mint védelem.

Több lenne az elégedett felhasználó szerintem, ha csak felhívják az ember figyelmét arra, hogy ez és ez a hőmérséklet árt az akkunak és kész.

Gyanús lett a dolog kivittem a 1 másik gép akkuját a 21 fokos szobából bele csattintottam és azzal sem megy.

Tehát a hő dióda vagy szenzor kinek mi tetszik, nem az akkuban van, hanem a gépben.

Méghozzá a markolat hátsó részében alul. ezért tud elindulni, ha az ember kitartóan fogdossa, nyomkodja próbálkozik.

És végül a tuti gép indító trükk:

A markolat hátsó részén van alul egy másfél centis nyílás, ha oda bele fújunk egy lélegzetnyi meleg levegőt, láss csodát azonnal tudunk fúrni csavarozni.

2019. dec. 10. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 Hargitai János válasza:

Na de van egy hiba ami már az első próbálgatáskor mutatkozott, és nagyon zavar.


Ha megfogom a tokmányt akár hidegben akár melegben és indítgatom a fúrót mert pl a nyomaték fokozatokat mustrálom, vagy csak idegesít a hiba és próbálom nyomozni mi váltja ki.

Nagyon gyakran, nem számoltam de mondjuk minden 5. vagy 10. de akár második indításra nem indul el a gép!! Ilyenkor a kis lámpája is elalszik, holott annak világítania kell x másodpercig még akkor is mikor már nem forog a motor.

Felengedem a gombot, újra megnyomom, villan a lámpa forog a gép.


Tehát kis terhelés alatt random módon az indító gomb megnyomására áramtalanodik a rendszer, egészen a következő indításig.



Szóval mi lehet ez ?? Valami túlbuzgó túlterhelés elleni védelem?

Más is találkozott ezzel a hibával?

Vigyem vissza vagy mit csináljak vele???

2019. dec. 11. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Utolsó!

Köszi a válaszaid. Ugyan ezt a dolgot én is felfedeztem amit az utolsó kommentedbe leírtál. Ha a tokmányt megfogom jó erősen, és próbálgatom, sokszor “leold”... én is átolvastam a kiskönyvet, semmi infot nem találtam róla.

2019. dec. 13. 20:43
 15/18 anonim válasza:
Én is tapasztalom ezt a hibát, hogy akár kisebb terhelésnél is megáll a gép, majd a gomb újbóli lenyomása után indul csak el. Épp azon gondolkodtam, hogy visszaviszem, de ezek szerint felesleges, mert ez ilyen és kész. Sajnálnám visszavinni a boltba és visszakérni az árát, mert amúgy meg nagyon jó kis gép.
2019. dec. 17. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim válasza:

Nálam így működik:


Ha a gépnek forognia kéne, de nem tud, mert állóra lefogod, akkor 2 másodperc álló erőlködés után kikapcsol, és a LED elalszik. Majd a gomb felengedésekor a LED felgyullad. Újranyomáskor forog.


Ezt normálisnak tartom, mert így védi a motort és az elektronikát a túlterheléstől. Ha valami miatt megakad, és 2 másodpercen belül nem tud újra megindulni, akkor az már nem is fog, ezért kikapcsol, hogy ne lehessen erőltetni.


Persze ez olyankor is előfordulhat ha üresen nagyon finoman elkezded nyomni a gombot éppen csak annyira, hogy az inverter már fütyül benne, de megindulni még nem tud, mert kevés neki a kakaó. Ha legalább 2 mp-ig ebben az állapotban tartod, szintén lekapcsol.

2019. dec. 25. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:
És ez nálam nem véletlenszerű, hanem bármennyiszer reprodukálható tulajdonság a fentiek szerint.
2019. dec. 25. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

# 16

Az nem inverter, hanem csak PWM-szabályzó.

Az inverter DC-ből csinál AC-t.

Ez annál egyszerűbb, csak megszaggatja a DC-t, változó kitöltési tényezővel.

2019. dec. 25. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!