Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Miért sípolt a boltban a...

Miért sípolt a boltban a lopásjelző készülék?

Figyelt kérdés
a kresz könyvre sípolt de mi lehet benne? (nem akkor vettem) Lopócsík nem volt rajta, rfid vagy hasonló lapocska se, végig lapoztam a könyvet nem találtam semmi láthatót.

2019. dec. 11. 11:15
 1/7 anonim ***** válasza:

Pedig van benne valami, különben nem vonyítana.


én teszkóban jártam így. Befelé sípolt, megálltam ránéztem a biztonsági őrre, az meg stírölte a csajokat tovább, közben meg ott sípolt mellette a lopásgátló kapu.

a k. anyádat - gondoltam és bementem vásárolni.


Kifelé jövet egy normális pénztárost kerestem - mivel minden nap oda járok, ismerem már őket melyik a bunkó, melyik a normális és ahhoz álltam be.

Persze besípolt, mondtam neki mi van.

Elvette a könyvet, nyomkodott a monitoron valamit, kétszer lecsippantotta a vonalkódját és kész., nem sípolt többet.

Azt a könyvet nem forgalmazza a teszkó az biztos, szal nem tudom mit csinált, hogy csinálta.


valami pénztáros jó lenne ha válaszolna nekünk! :)

2019. dec. 11. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem a kódot csipigta le, de általában ugy rakják a lopásgátlót, hogy a vonalkód leolvasásakor a berendezés semlegesítse azt is.

Szoktál hallani egy rövid berregést néha a pénztárosnál?

2019. dec. 11. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy manapság már gyártáskor tesznek bele valamit a ragasztott résznél.

A pénztáros pedig úgy tudja hatástalanítani, hogy az asztalon tologatja, ahol alulról be van építve valami eszköz, ami elektromágneses sugárzással tönkreteszi a lopásjelzőt. Esetleg permanens mágnessel, fogalmam sincs.

Meg lehet figyelni, hogy amikor nem sikerül a hatástalanítás, a pénztáros ismét elkezdi "súrolni az asztalt" egy ponton.

Vagy lehet ilyen hatástalanító működése kódleolvasónak is, ha jól rémlik.

2019. dec. 11. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

# 2

Ha berregés, akkor elektromágnes lehet (nem permanens).

2019. dec. 11. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Ha lopni megyek biztos viszem magammal a könyvet :)
2019. dec. 11. 13:24
 6/7 anonim ***** válasza:
40%

"Szoktál hallani egy rövid berregést néha a pénztárosnál?"


hajjajjj... itt belül a mellkasomban, amikor a diákmunkás lányokhoz állok be nyáron amikor spagettipántos topban susgják, hogy "pinkód-ződgomb-pinkód"


:))))))

2019. dec. 11. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én meg pólóban bementem egy plázában élelmiszer üzletbe, amikor visítva bejelzett. Nem volt nálam semmi, nem tudtuk, mi sípol. Aztán levettem a pólót. A fenébe, amikor vettem (két napja), nem vették ki a lopásgátlót. Nem loptam, csak hanyagok voltak. Visszavittem, számlával együtt, kivették. Még jó, hogy nem Spar volt, azok árulnak pólót is.
2019. dec. 12. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!