Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mechanikus időkapcsoló halk...

Mechanikus időkapcsoló halk sercegő hangot ad, mitől lehet?

Figyelt kérdés
Egy elektromos radiátor van bedugva a konnektorba egy időkapcsolón keresztül. Ha kapcsolt állapotban van az időzítő, akkor halk sercegő hangot hallatt. Két készülékkel is próbáltam, mindkettőnél ez a helyzet. Ha időkapcsoló nélkül direktbe a konnektorba dugom, akkor nincs ilyen hangja. Ötlet, hogy ez mitől lehet?

2019. dec. 13. 21:40
 1/9 anonim ***** válasza:
Az időkapcsoló maximális terhelhetőségét vesd össze a radiátor teljesítményével. Valószínű, hogy túlterheled.
2019. dec. 13. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
1kW terhelés van rajta, de időkapcsoló gondolom 16A-t bír.
2019. dec. 13. 21:57
 3/9 anonim ***** válasza:
Az a halk, sercegésszerű hang a természetes üzemi zaja. Próbáld ki úgy, hogy időzítőn hagyod, de nem dugsz be semmit. Akkor is van hangja.
2019. dec. 13. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Egy másiknál viszont nem hallani. Mindkettő normális?
2019. dec. 13. 22:09
 5/9 anonim ***** válasza:

Ezt nem gondolni kell, hanem megnézni.

Egyébként a mechanikus időkapcsolóval pont rossz lóra tettél szerintem. Ismerem a belsejét, abban nem relé van, hanem értelemszerűen egy kiképzett érintkező, amit a mechanika billentget ide-oda, a forgótárcsát pedig egy apró szinkronmotor forgatja, lassítóáttételen keresztül.

A beépített érintkező nem közelíti meg azt a minőséget, amit egy normális relé tud. Olyan relé, ami az elektronikus (LCD-kijelzős, processzoros) időkapcsolókban található.

Nem zárom ki, hogy csak a szokásos hangját hallod, miután nekem is úgy rémlik, hogy volt valami hangja.

De ha nekem kellene egy radiátort kapcsolni, jobban megbíznék a relés kapcsolóban.

2019. dec. 13. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Milyen hátránya lehet a mechanikus időkapcsolónak?
2019. dec. 13. 22:16
 7/9 anonim ***** válasza:

#6

Ha a programozás korlátairól nem beszélünk, illetve esetedben nem lényeges, a többit már leírtam.

2019. dec. 13. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Esetleg, ha nem lenne érthető: minőség alatt a terhelhetőségre gondoltam például. Beégés, sercegés lehetősége szempontjából jobban megbíznék egy relés kapcsolóban.
2019. dec. 13. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"Ha kapcsolt állapotban van az időzítő, akkor halk sercegő hangot hallatt. "

Dugh bele egy elosztót, és a radiátor mellé egy lámpát. Annak a fényén látni fogod, hogy amikor a sercegés hallatszik, vibrál-e a fénye.

2019. dec. 13. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!