Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Maximum 60 wattos mennyezeti...

Maximum 60 wattos mennyezeti foglalatba maximum hány lumenes E27 halogénizzó rakható?

Figyelt kérdés

2019. dec. 18. 22:26
 1/8 anonim ***** válasza:
79%
Maximum 60 wattost, ennyi a lényeg, a fényerő nem számít.
2019. dec. 18. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
72%

" maximum hány lumenes "

Nincs maximum lumen a foglalatra.

2019. dec. 18. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Tehát a 70 wattos sok neki ugye? Illetve ha ne a lument nézzem, akkor a képen látható halogén izzó most 70 wattos vagy 92 wattos? Nem egyértelmű nekem a jelzés 70w = 92w van ráírva.

[link]

2019. dec. 18. 22:45
 4/8 anonim ***** válasza:
Én már próbáltam és a foglalat egy bizonyos idő után kiég, ne tegyél bele az előírtnál magasabb fogyasztásút.
2019. dec. 18. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
56%
A felirat azt jelzi, hogy maga a halogén izzó 70 wattos de egy 92 wattos normál izzónak felel meg a fényereje.
2019. dec. 18. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
56%

A kérdés az, hogy hőt mennyit ad le?

mert a foglalat elég ha sok hőt kap.

Na nem úgy, hogy lángra lobban azonnal ha 10 wattal nagyobb izzőt teszel bele, de szép lassan tönkre fog menni. Mintha a kocsival állandóan 2-esben mennél. Megy megy, de hamar elromlik.

Én ezt az izzót nem tenném bele. Mivel halogén, szerintem sok hőt termel.

1200 lumenes tungsram led fényforrást lehet kapni, nekem is az van.


mondjuk

2019. dec. 18. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
56%

A mennyezeti foglalaton jelölt 60 W a foglalat elektromos terhelhetőségét jelöli. 70 W teljesítményfelvételű halogén nem rakható bele, csak 60 W-os.


Az Osram gyárt ilyesmit:

[link]


illetve a Tungsram:

[link]


és talán kaphatóak is:

* [link]

* [link]

* [link]

esetleg Philips:

* [link]


De ideje megbarátkozni a LED-ekkel - a halogénizzók forgalmazása is megszűnik:

* [link]

* [link]

2019. dec. 18. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
68%

"A mennyezeti foglalaton jelölt 60 W a foglalat elektromos terhelhetőségét jelöli."

Nem egészen. 230 V-os izzók áramfelvétele:

60W: 260 mA

70W: 300 mA

100W: 430 mA

Akinek van hozzá egy kis érzéke, tapasztalata, az tudhatja, hogy a foglalat érintkezőinek, a vezetékezésnek ezek a kis áramok csupán vicckategória. Értsd: tökmindegy.

Ami igazán számít: a hőtermelés / hőterhelés.

70 W-os halogénizzó pedig jobban melegszik, mint a 60 W-os normál izzó, amire definiálva van a foglalat. (Normál, klasszikus izzókra szokták definiálni.)

Igaz, hogy a halogénizzó jobb hatásfokú, azaz a felvett 70 W teljesítmény nagyobb részéből lesz fény és kisebb része hő, összehasonlítva egy hagyományos izzóval.

De az eltérés nem olyan arányú elvileg, illetve én gyakorlatilag is tapasztaltam, hogy a 70 W-os halogén érzésre jobban felforrósít egy asztali lámpát, mint a régi 60-as izzó.

Viszont brutál jól világít a halogén, magasabb színhőmérséklet, azaz fehérebb szín.

Ha a kérdésben zárt lámpatestről van szó (ami nem szellőzik jól) az pláne növeli a túlmelegedés esélyét.

De számíthat még a működési idő is, hiszen ha csak rövid időkre világít (lépcsőház, előszoba), az nem veszi annyira igénybe, mint a tartós terhelés, továbbá az össz. élettartamot is kevésbé fogyasztja.

Tehát lehetséges olyan eset, hogy még a 70 W-os is "belefér" és mondjuk reális időn belül nem fog elszenesedni a foglalat mégsem, illetve meglazulni az érintkezők, ami a másik kellemetlenség forrása.

Eleve nem is nagyon lehet úgy tervezni, hogy pont 60 W hőtermelés és ne tovább, azaz lehet benne még valamennyi tartalék is.

2019. dec. 19. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!