Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » A magneses pickupnak milyen...

A magneses pickupnak milyen messze kell lennie a húrtól?

Figyelt kérdés

2020. jan. 2. 21:37
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
A lehető legközelebb, ahol a mágneses tér még nem akadályozza a húrok szabad rezgését.
2020. jan. 2. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

Nem igaz a "lehető legközelebb" elképzelés.


Ide lépj be, kérdezz bármekkora marhaságot, segíteni fognak!

(ez vonatkozik az előttem kommentelőre is)


[link]

2020. jan. 3. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Köszönöm, ritkán szoktam marhaságot kérdezni,egy 9000-es felhasználói fb csoport pedig még messze nem garancia arra, hogy egy szakmai jellegű kérdésre helyes választ adjanak. De ha ilyen határozott véleményed van a válaszomról, biztos van sajátod is, segíts vele a kérdezőnek, ahelyett, hogy továbbirányítod.
2020. jan. 3. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

#túrórudika 1


Ja, persze. Egy 9000 fős szakmai FB csoportban nem kevés hangszerész, szakember is előfordul. Totál felesleges ott kérdezni, helyette vaktában lövöldözzön itt a gyakorin...

2020. jan. 3. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

Nem mondom, hogy fölösleges, csak azt, hogy semmire nem garancia, ugyanúgy bárki válaszolhat ott, mint itt, aztán a kérdező szelektálhat a válaszok között.

Viszont te vagy a második, aki belekötött az én, eddigi egyetlen érdemi válaszomba, de egyikőtök sem írta le a sajátját. Akár arra is hajlandó vagyok, hogy elismerjem, hogy tévedtem, ha meggyőztök, hogy a tietek a helyes. Egyelőre ilyet nem olvashattunk.

2020. jan. 3. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Kedves Túrórudi! Egy gitár hangszedője nem azért van kitalálva, hogy a húrok hangját mikrofonként szedje fel. A hangszer egységet képez minden részletével. Így a rezonáns test hangja-többek közt és jó esetben-ugyan olyan fontos összetevője a hangképnek, mint maga a hangszedő által átvitt jel. Ha a húrokra tekerjük a hangszedőket, megfojtjuk a gitárt.


És bizony, egy többezres közösség képes jótanácsokkal ellátni. Jelen vannak sok évtizedes tapasztalattal bíró hangszerkészítők, hangszedő készítők, hangszerbolt tulajdonosok, profi zenészek és még sokan mások, akik igazán értenek a gitárhoz.

2020. jan. 4. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 Mojjo ***** válasza:

Pont olyan messze, ahol a te fülednek és ízlésednek a legoptimálisabban szólal meg a hangszer.

Nincs olyan távolság, aminél ne akadályozná a húrok szabad rezgését :) Valamilyen szinten minden beállításnál torzítja a húrok rezgését a hangszedő mágneses tere. Minél közelebb van a húrokhoz, annál inkább. Ugyanakkor minél közelebb van a húrokhoz, annál erősebb lesz az indukció, tehát annál nagyobb lesz a jel. Meg kell találni egy neked személy szerint tetszetős állást. Ez sok kísérletezés eredménye lesz, de hajrá! :)

2020. jan. 4. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

6. Még mindig nem adtál választ a feltett kérdésre, marad a fikázás, meg a kérdéshez nem tartozó evidenciák emlegetése.

Mojjo viszont úgy gondolom helyesen pontosította az én hevenyészett válaszomat, övé a hangszóró, vagyis a hangszedő.

2020. jan. 4. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Az előfordul hogy annyira toljatok hogy hozzá ér a húr a pickuphoz?

És ha igen?

2020. jan. 4. 17:42
 10/20 anonim ***** válasza:
Most próbáld meg ezt a kérdést magyarul is.
2020. jan. 4. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!