Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Neten rendelhető 12 vagy 24 V...

Neten rendelhető 12 vagy 24 V DC feszültséggel működő solenoid elektromágnesnél van erősebb, ha igen, azt minek hívják?

Figyelt kérdés

Nem tudom, milyen tulajdonságot határoz meg a "solenoid".

12V feszültségen "ki lehet -e hozni erősebb mágneseket, mint amit pl. eBay-n találok: Solenoid mágnes, 50 KG emelőerő stb...

Foglalkoztat a dolog.

Hivatkozásokat is adhattok szintén ilyen feszültségen működő, de jóval erősebb mágnesekre.


Az miért van, hogy a tekercs elég nagy, mégis az 50 KG emelőerővel rendelkező mágnes is csak pár MM távolságból vonzza magához a vasat?



2018. aug. 16. 20:20
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

"Az miért van, hogy a tekercs elég nagy, mégis az 50 KG emelőerővel rendelkező mágnes is csak pár MM távolságból vonzza magához a vasat?"


A jelenség neve: FIZIKA

A mágnesezhető fémekben a mágneses erővonalak jól terjednek, ám a levegőben rosszul.

Van olyan elektromágnes ami egy méterről is vonz, csak az már másfél, két kilowattos teljesítményű.

2018. aug. 16. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
89%

"Nem tudom, milyen tulajdonságot határoz meg a "solenoid"."

Leginkább az alakját, a hengeres, kör keresztmetszetű mágnestekercs előkelő neve a soleniod.

2018. aug. 16. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Szóval erősebbet nem igazán lehet találni mint amit pl. ebay-n is lehet találni?
2018. aug. 16. 20:48
 4/15 anonim ***** válasza:

Elvileg van erősebb, Aliexpressen találtam 600 kilogrammosat.

De tudsz is csinálni akár még ennél nagyobbat is. Youtube-on vannak videók hogyan lehet házilagosan ilyet készíteni. De biztos lehet venni is. Roncstelepeken/autómegsemmisítőkben is szoktak használni elektromágneseket, azok egy komplett autót fel tudnak emelni.

2018. aug. 16. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Ha elárulnád mire kell, nem kellene találgatni hogy van-e megfelelő eszköz az alkalmazásra.
2018. aug. 17. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
2018. aug. 17. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

"Nem tudom, milyen tulajdonságot határoz meg a "solenoid"."


Angol nyelvterületen solenoid a behúzótekercs (elektromágnes), ami lehet az indítómotor behúzója, lehet mágnesszelep vízre, levegőre, bármire, vagy egyéb szerkezetek.

Ez is egyike azon szavaknak, amit magyar laikusok csak azért szajkóznak, mert külföldi oldalon látta, de a normális magyar nevét, szakmai elnevezését nem ismeri.

2018. aug. 17. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Zoligyerek már megírta.
2018. aug. 17. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Fizikailag érdekelt a dolog (foglalkoztatnak ilyen kérdések), igazából "nem kellett semmire", csak érdekel, pl. házilag milyen erőset lehet összehozni.

2018. aug. 17. 11:24
 10/15 anonim ***** válasza:

"Zoligyerek már megírta."


Nem látom, hogy megírták volna, amit én írtam. Én meg csak hozzátettem egyéb aspektusokat is. Nem szabad? Nem tudom, mi a problémátok, de szerintem a te beköpésed feleslegesebb volt, mint az én írásom.


Privátban irkáló pofának is itt üzenem, hogy ez nem privát fórum és a hülyeségeire sem vagyok kíváncsi. Úgy írsz kispajtás, mintha sértve éreznéd magad, mert szólni merészeltem! Magadra vetted? Nem neked írtam!


Igaz, soha nem bírtam a felesleges angolos majomkodásokat, amikor van rá normális magyar szó is. Sőt, bevallom őszintén, időnként érzek magamban egy kis megvetést is, mert nem tud rá rendes magyar szót a szerencsétlenje, csak kínlódik, külföldi oldalakról lopott szavakkal.


Szeretné valaki cenzúrázni a belső érzéseim?


De ezt most nem is akartam ennyire kiélezni, csak próbáltam volna átadni némi kiegészítő információt, mellyel egy nyilvános fórumot igyekeztem volna gazdagítani, ráérő időben, két munka között, bármiféle agresszív szándék nélkül.


De akinek nem tetszik...

2018. aug. 17. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!