Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Az elektromos pákát mivel...

Az elektromos pákát mivel lehet kalibrálni?

Figyelt kérdés

A beállítható a kívánt pákahegy hőfok, 200-400 C fok. A beállított érték megjelenik a kijelzőn. De hogy az tényleg pl. 250 fok-e, azt mivel lehetne ellenőrizni. Aztán a páka kalibráló gombjával lehet korrigálni.


Pillanatnyilag a konyhai „ételfőfok” ellen őrzőnél jobb ötletem nincs. Az lenne a referencia. Méri a pákahegy hőfokát, -ha alkalmas rá- és a páka kalibráló gomb segítségével a páka kijelzőjén is ezt az értéket állítom be.


2020. jan. 4. 17:20
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Az egyik cégnél volt nekünk ilyen kalibráló cucc pt100-zal vagy valami hasonlóval, de otthonra ez drága megoldás. Én ezzel az infrás távhőmérővel mérném.
2020. jan. 4. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Ilyenre gondolok:

[link]

2020. jan. 4. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 Zzzoli ***** válasza:

Azt nem egészen értem hogy miért akarod megmérni, ha van is pontatlanság benne, az valószínűleg nem számottevő.

Viszont ha arra gyanakszol hogy tetemes különbség van a mutatás és a valós hőmérséklet között, vannak kézi multiméterek, amelyeknek tartozéka egy hőelem, és van hőmérő állásuk.

Ezt a pákahegyre fogatod, az egészet beszigeteled üveggyapottal és máris kiderül.

Másik megoldás egy platina hőmérőt fogatsz mellé és méred az ellenállását, majd a táblázatból visszakeresed.

2020. jan. 4. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Pákához való eszközzel a legjobb mérni:

[link]

A multiméterhez való K-típusú hőelemmel is egy lehetőség (vagy inkább szükségmegoldás), hogy felolvasztasz egy kis ónt, abba dugványozod a hőelemet.

Mindamellett a kívánt hőfokot végül úgyis a gyakorlat határozza meg: addig növeled-csökkented, míg úgy olvaszt, hogy jó legyen, ugyanakkor ne is égessen.

Ehhez nem szükséges, hogy pontos legyen a kijelzés.

2020. jan. 4. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

"a konyhai „ételfőfok” ellen őrzőnél jobb ötletem nincs. Az lenne a referencia. Méri a pákahegy hőfokát, -ha alkalmas rá- és a páka kalibráló gomb segítségével a páka kijelzőjén is ezt az értéket állítom be."

És az 'ételhőfok' hőmérődet hogy kalibrálod? Vagy nem számít, ha az nem pontos? Mert kalibrálni csak úgy lenne értelme, ha egy megbízható eszközzel hasonlítod össze a mérést.

2020. jan. 4. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Hajdanába Weller pákát használtam. Semmi kijelzés, csak lehetett vele forrasztani. Most pedig már a 2. csere eszközt használom, digit kijelzés stb. és valahogy nem az igazi. Elfogott a kíváncsiság. A belinkelt lehetőségek igen vonzóak, köszönet érte. Közben le is esett a tantusz. Ugyanis van egy 1000 éve nem használt UNI-T gyártmányú UT70A multiméterem, hőfokmérővel. Csak a végén lévő hőfokérzékelőről ez egyik szár letört. A szervizbe gondolom vissza tudják ragasztani. Vagy vegyek újat?
2020. jan. 5. 13:44
 7/15 anonim ***** válasza:

Kínából olcsón rendelhetsz multiméterhez való K-típusú hőelemet.

Ezek feszültsége fizikailag adott, ugyanaz.

2020. jan. 5. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Jó volt a tipp. Már rendeltem is egyet. 2.18 £, érkezés márc 4.-ig, -50-től 1200 C fokig ígérik.


Kissé eltérő téma. De ha már benn vagy az e-Bay-es témába. Megjött egy pendraivos rendelésem. 2 TB - USB 3 - 1700 Ft. Először azt hittem, hogy csak kulcstartó. De nem. Lehet rá írni, olvasni, a kapacitás is rendbe van. Nincs itt valami bukta, amit nem vettem észre?

2020. jan. 6. 20:10
 9/15 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs. Ha kínából jön, ők nagyon olcsók. Nem is tudom hogy csinálják. Nekem kellet egyszer usb soros port, kb 3 euró alatt itt volt. Igaz kicsit nyeglébb volt mint a conradban 15 ért, de akkor a célnak megfelelt.
2020. jan. 6. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

# 8

Nem jól tesztelted, gondolom. Ha elkezded ténylegesen feltölteni (vagy alkalmas programmal tesztelni), gond lesz.

Ez még mindig túlzottan irreális.

Aliexpressen ilyet nem látsz, mert ott rögtön leugatják az eladót a véleményeknél.

Vélemények az eBay-en is vannak persze, csak kicsit jobban rejtve.

2020. jan. 6. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!