Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Lenne értelme egy ilyen...

A nagy Levin kérdése:

Lenne értelme egy ilyen elektromos rendszernek?

Figyelt kérdés
A minap hallottam a tévében,hogy egy hűtőszekrényt egyenáramuvá alakítottak át, és azóta tizedannyit fogyaszt. Felvetődött bennem a kérdés, hogy lenne-e értelme -valmint technikailag kivitelezhető-e-egy teljes háztartást egyenáramúvá alakítani? Valamint az is érdekelne, hogy milyen előnyökkel, illetve hàtrányokkal járna egy ilyen rendszer a fogyasztó számára?
2019. dec. 23. 22:29
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Ezt az ezotéria TV-n hallottad? 😃
2019. dec. 23. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Nem, valami lakberendezős sz@rság volt, csak fél füllel hallottam.
2019. dec. 23. 22:55
 3/18 anonim ***** válasza:
83%

Ott biztos, hogy nem csak az áramnemet változtatták, mert azzal nem lehetne elérni 90%-os fogyasztáscsökkenést. Ha megtalálod linkeld be, kíváncsi vagyok, miről van szó.


Egyébként nem lenne sok értelme: kellene egy drága, nagyteljesítményű egyenirányító, aminek vesztesége is van. A hagyományos villanykörtéken kívül az összes fogyasztódat át kéne alakítani, hogy egyenárammal is működjenek.

2019. dec. 23. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Nem tudom, hogy tényleg igaz volt-e, de a kêrdés lényegén nem változtat.
2019. dec. 23. 22:58
 5/18 A kérdező kommentje:

Sajnos nem tudom belinkelni, mert egy tévéműsorban volt, nem is tudom melyik adón.

A válaszodat köszönöm!

Még az érdekelne, hogy ha eltekintünk a rendszer kiépítési költségeitől, akkor milyen előnyökkel, illetve hàtrányokkal járna?

2019. dec. 23. 23:05
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Olvasd el újra. Marhaság az egész.
2019. dec. 23. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

"A minap hallottam a tévében,hogy egy hűtőszekrényt egyenáramuvá alakítottak át, és azóta tizedannyit fogyaszt."

Ez bizony igaz lehet. Bár megjegyzem, hogy akkor valószínűleg tizedannyira hűt csak. Ezek után a rendszer átalakítása merő pénzkidobás.

2019. dec. 24. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

"egy teljes háztartást egyenáramúvá alakítani"

Egy csomó háztartási eszköz vagy elektronikát, vagy váltakozóáramú motort tartalmaz. Az elektronikát törpefeszültséggel kell táplálni, ezt általában transzformátoros tápegység állítja elő az eszközön belül. Vannak egyenáramú eszközök is külső tápegységgel, de ezek feszültségigénye eltérő lehet, a DC-DC átalakítás pedig nem hatékonyabb, mint az AC-AC + egyenirányítás. A villanymotorok pedig eleve váltakozó feszültségre készülnek, azokat (pl. frigó kompresszor motort) nem olyan egyszerű "egyenáramúsítani", bonyolítja a motor felépítését, plusz alkatrészeket kíván. (Egyenfeszültségből is muszáj valamilyen forgó mágneses teret létrehozni.)

Ha törpe egyenfeszültségű hálózatról van szó, akkor érintésvédelmi előnye lenne, de más nem nagyon.

2019. dec. 24. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Különben meg ha sikerülne bárkinek 90%-os fogyasztáscsökkenést elérni egy kompresszoros hűtőrendszernél... az már rég a Nature/Science oldalán jelent volna meg, illetve instant Nobel-díj járna érte.


Ez akkora felfedezés lenne, mivel az összes klíma hűtő-fűtőrendszer a hőcserélésre és a kompresszorokra épül! Itt pedig ki van centizve milliméterre a fogyasztás


Nembeszélve egy rakás elektromos motorról...


Szóval egy rakás nagy bullshit, vagy cserébe 10-ed akkora a hűtőteljesítmény is.

2019. dec. 24. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! Ment a zöld kéz.
2019. dec. 24. 05:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!