Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Lehet valahogy "hackelni" egy...

Lehet valahogy "hackelni" egy Alcor DVB-T vevőt?

Figyelt kérdés

Konkrétan egy HD-2650-es készülékről lenne szó. A Médialejátszóban a következő gyönyörű sor olvasható (Nem írom hogy mire utal, aki értelmes választ tud adni, annak magáért beszél):

/mnt/uda1

Kíváncsi vagyok, lehet-e vele "csinálni valamit", persze a tévézésen kívül. USB billentyűzeten nem működnek a Num-lock és társai, és a ROM is valószínűleg Read-Only (furcsa is lenne ha nem), de hátha van valami szerviz-menü / gombkombináció / speckó firmware, vagy mittudomén. Várom az ötleteket :)



2020. jan. 5. 18:25
 1/4 anonim ***** válasza:
75%
Firmware frissítésként lehet tenni rá buherált firmwaret. Igaz én Amiko boxra tettem ilyet, de pontosan ugyan az a gagyi gyári firmware volt rajta. A buherálttal olyat is tudok vele csinálni, hogy 2 adást felveszek és egy harmadikat nézek - csak mivel szegény egytuneres, mindháromnak azonos frekin kell lennie. Illetve felvesz kódolatlanul.
2020. jan. 5. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem nagy kaland, hogy Linux-alapú, mint mindegyik a kategóriában.

Nincs szervizmenü, ha nem bootol, akkor soros porton lehet frissíteni, közvetlenül az alaplapra csatlakoztatva. Ha ugyan ez volt, amit magam is javítottam régebben, pontos típusszámra nem emlékszem.

De egy ilyen komolytalannak számító ALi-processzoros kacatra nem hinném, hogy készülnek alternatív szoftverek, nem nagyon érné meg a munkabefektetést, szerintem.

[link]

2020. jan. 5. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Egyébként az enyém gyárilag is tud egyet felvenni, miközben mást nézek, ráadásul meg is lehet nézni értelmes eszközön. Én viszont olyasmire gondoltam, hogy kicsit megszűnne TV-tunernek lenni, és valami "általánosabb" oprendszert rátenni. A hardverét elnézve (64 MB RAM) nem kéne hogy gondot okozzon neki. Lehetne pédául olyat, hogy magát a "/" mappát (vagy mit) USB-meghajtóról csatolja fel, és onnantól azt csinálsz, amit akarsz. Nem annyira értek ehhez, de elvben lehetséges?
2020. jan. 5. 18:53
 4/4 anonim ***** válasza:

Ez természetes, egy multiplexen (frekvencián) belül tudnak ilyet az egytuneres boxok, mint a PC-hez való USB-tuner is.

De ha egyik műsor az A multiplexben van, másik C-n, akkor már legalább két tuner kell:

[link]

PC-n ez is egyszerű, csak be kell dugni egy másik USB tunert. A DVBViewer lekezel többet is, lehet PIP stb.

2020. jan. 5. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!