Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Szünetmentes tápegység akkumul...

Szünetmentes tápegység akkumulátorát helyettesíthetem autó (12V-45Ah AGM) akkumulátorral?

Figyelt kérdés
Természetesen nem a helyére, mivel ahhoz elég nagy lenne ha a fizikai méretét nézzük, viszont elgondolkodtam rajta, hogy mi lenne ha a régi, elavult UPS akksi kivezetéseire kötném a nem használt autó akksimat?! Működhet a dolog, nem lesz semmi baj? Ha igen, tovább bírná mintha gyári új akkut vennék bele? Előre is köszönöm a válaszokat!

2020. jan. 23. 10:42
 1/4 anonim ***** válasza:

Az autókba való akkumulátor indítóakkumulátor. Annak az a dolga, hogy indításkor hirtelen nagy áramot tudjon kiizadni.

Ha a szünetmentesről használod a gépet és sokáig kis terheléssel sütöd ki, esetleg még túl is meríted hamar tönkre fog menni

2020. jan. 23. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nyugodtan rákötheted, túlmerítés eleve kizárt, az ellen véd az elektronika. Töltés meg csak tovább fog tartani.

Egyébként is téves felfogás az előző.

Az indítóakkuban vékonyabb lemezek vannak, mert csak rövid ideig kell nagy áramot biztosítania. Tartós, nagy terhelés hatására deformálódhatnak is a lemezei.

Munkaakku vastagabb lemezekkel szerelt, ezért jobban bírja a tartós, relatív nagyáramú terhelést is.

De egy áramszünet esetén te valószínűleg nem fogod akkora árammal terhelni az autóakkut, hogy ne bírná el tartósan, szerintem.

Lassú kisülés meg vicc, az autókban pont lassan szokott kisülni az akku, amikor sokáig nem járnak vele és leszívja az elektronika, riasztó stb. Szokott lenni attól bármi baja? Nem.

Túlmeríteni persze nem jó, de néhány alkalommal még azt is elviseli, ha mihamarabb feltöltjük. Tapasztalat, nekem sikerült már lenullázni is véletlenül (nem is egyszer), de szerencsére semmi gond nem lett belőle.

2020. jan. 23. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Még egy dolog, ha leteszteled használat közben (azaz meríteni kezded, mintha áramszünet lenne), megfigyeled az akku melegedését, az mindent elárul.

Ha nem melegszik erősen, csak langyos lesz, az komolytalan terhelés ugyebár.

2020. jan. 23. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

2-esnek igaza van, az agm aksi a zselés fejlettem változata tudtommal, 14,8V-ig lehet tölteni, és ezt mind az ups szabályozza, bele értve a védelmet mindent, semmi baja se lesz.

A gázképződést figyelni kell, hőt figyelni kell, de nyáron pl, az autóba egy aksi mennyire melegszik fel? és uúgy tud üzemelni, nekem nincs autóm, nem tudom meddig él egy aksi benne, de ez a szobába egy ups-en jóval tovább fog élni, kalgonnal meg még tovább! Hö! :D

2020. jan. 23. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!