Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » LG tv-nél műsor felvétel...

LG tv-nél műsor felvétel merevlemezre hogyan működik?

Figyelt kérdés

Rákötöttem a merevlemezt. Felismeri. A távirányítón megnyomom a rec gombot, kiírja hogy elindult a felvétel. Megy egy pár percet, aztán megállítom. Ki is írja hogy felvétel megállítva. Eddig ok. A gond ott van, hogy létrejön egy új mappa, valami 00001rec néven, amibe a tv készülék szerint nincs fájl. Tehát a tv létrehozta a mappát, de nem látja benne a fájlokat.

PC-n viszont látszanak benne a fájlok, de valami kiterjesztés nélküli, nem tudom milyen fájlok. És a mappa mérete is 283MB. Tehát biztos felvett valamit.

A kérdés az, hogy én azt/azokat a fájlokat hogyan/mivel tudom megnyitni? Ill. a tv készülék, miért nem látja a saját maga által rögzített fájlokat, csak az üres mappát amit létrehozott?



2020. jan. 29. 12:14
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:

A nagyobb gyártók tévéi jogi okok miatt kódolva rögzítik a felvételt és csak azon a tévén lehet visszanézni, amelyiken felvetted.

Ettől függetlenül megpróbálhatod VLCvel lejátszani.

2020. jan. 29. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem mint fájlokat kell nézni, hanem külön van egy felvétel, műsorrögzítés, vagy valami hasonló menüt keress, ott fogod megtalálni és onnan lehet lejátszani. A tévé (és a szolgáltatói felvevős boxok) szerzői jogi okok miatt kódolva veszi fel a műsort, csak az a készülék tudja lejátszani ami felvette, az is csak addig, amíg az adott csatornára van érvényes előfizetésed.
2020. jan. 29. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Nem az a gond. A tv nem is látja a saját maga által rögzített fileokat, csak az üres mappát, amit a felvételkor létrehozott. A PC látja, de értelmetlen file nevek vannak benne és nem mutat még csak kiterjesztést sem. A VLC sem játsza le.
2020. jan. 29. 12:26
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
LG-nél pontosan nem emlékszem, de általában nem mindegy, honnan indulsz, mert zene vagy képnéző módban nem mutatja a videókat és fordítva.
2020. jan. 29. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Sőt, sokszor az sem mindegy, hogy felvételeket keresel vagy csak általad felmásolt fájlokat.
2020. jan. 29. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
És PC-n mivel lehet lejátszani vagy megnyitni, vagy átkonvertálni, egy .avi-t csinálni belőle?
2020. jan. 29. 14:17
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy. Ahhoz kódolatlanul kell felvenni, amit ez a tévé nem fog. Vagy egy bolti set top boxot kell venned, vagy egy PCre köthető tunert. De azok is csak a szabadon fogható csatornákat veszik fel kódolatlanul, például a MinDig TV ingyenes csatornáit, vagy kábeltévén azokat amiket kártya nélkül is tudsz fogni.
2020. jan. 29. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

Valahogy biztos hogy lehet, biztos létezik rá megoldás. Mert a tv-ből felveszi, de valahogy biztos meg lehet nyitni pc-n.

De az az érdekes, az az eszköz amin felvettem (tv) az nem látja a fájlokat. Pedig úgy tudom azon le lehet játszani, amin fel lett véve. Arra kéne rájönni hogyan. És ha az megvan, egy HDMI kábellal összedugnám a pc-t és a tv-t, és akkor elvileg a pc képernyőjén is lehetne látni, amit a tv lejátszik, nem? És akkor valahogy valamivel biztos tudná rögzíteni a pc. Amúgy a Digi World-ről lenne felvéve, az nem tudom, elvileg nem kódolt csatorna.

2020. jan. 29. 17:32
 9/22 A kérdező kommentje:

A fölvétel ilyen fájlokból áll:


0000000200000008STR

0000000200000008IDX

0000000200000007THM

2020. jan. 29. 17:38
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Te aztán jól összekevernél mindent. A TV-n HDMI-bemenet van, nem kimenet.

A PC-ről pedig kifelé megy a HDMI, ne akard befelé tolni a jelet!

A TV-k titkosítva rögzítik még a kódolatlan (vagyis titkosítás nélkül sugárzott) csatornákat is.

A kettőnek nincs köze egymáshoz, mert amikor bejön egy titkosított adás, előbb az is vissza lesz fejtve a kártya segítségével, így tudod látni a képernyőn.

Ezzel együtt egy másik folyamatban a processzor titkosítja és úgy rögzíti adathordozóra. A titkosítás kulcsa az alaplap egyedi hardveres azonosítójához kötődik.

Kódolatlan adásnál csak annyi a különbség, hogy egy lépcső kimarad.

Amikor szervizben alaplapot cserélünk, a kód átírható a másik alaplapra, hogy az ügyfél régi felvételei megkímélhetők legyenek, bár őszintén szólva én még csak a Panasonic plazmák szervizkönyvében láttam ennek dokumentálását.

Azt a butaságot felejtsd el, hogy PC-n te majd lejátszod a titkosított felvételt.

Egyelőre elégedj meg azzal, hogy megkeresed a TV használati utasítását és kitanulod belőle a lejátszást.


TV pontos típusát ne is áruld el, hiszen én tudom, hogy te akarod megkeresni a neten, azért nem írtad ide.

2020. jan. 29. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!