Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Router vásárlásban tudnátok...

Router vásárlásban tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

Üdv.

Előre is bocsi, hogy ennyire egy agyhalot vagyok, de magyarázatból tanul az ember🙂.

Nos, akkor... Ha jól tudom akkor az ami a képeken van "csak" egy modem (nem rendes router(?))


[link]


[link]


És abba kellene belekötni a routert amit szeretnék venném?

Ennyi lenne az egész vagy van más ördöngősség is benne?😂


Megegyszer bocsi ha hülye vagyok ehhez😂


Előre is Köszönöm az értelmes válaszokat☺️



2020. jan. 31. 18:14
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg beállítás kérdése, hogy ez az eszköz router vagy modem. Ha jól látom most is routernek használod (2 kábel van bele kötve)

Miért szeretnél még egy routert?

2020. jan. 31. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Mert pl. telefonon jelenleg 6,6KB/mp a netem sebessége😂😂
2020. jan. 31. 18:38
 3/26 A kérdező kommentje:
Nagyin zavaró hogy egy oldalt vagy egy kepet is hosszú ideig kell töltenie (márha egyáltalan betölti)
2020. jan. 31. 18:38
 4/26 anonim ***** válasza:
76%

A Telekomnál például digitális elosztónak nevezik a HGW-t (home gateway), amibe bemegy a telefonvonal és kijön belőle a LAN, tud Wifit, illetve csatlakozhat rá a vezetékes telefon is.

Ez is valami olyasmi?

Típus, szolgáltató?

2020. jan. 31. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:

Hát a modemből (vagy nevezzük bárminek is) megy le egy vezeték ebbe... [link]


onnan pedig megy ebbe...

[link]


Ha jól tudom akkor ez telefonvonalas vagy tévednék?

2020. jan. 31. 19:33
 6/26 anonim ***** válasza:

Első kép a régi ADSL-szűrő, aminek harmadik aljzatába lehetett dugni az analóg telefont. A szűrő dolga volt, hogy a telefon felé ne menjen az ADSL nagyfrekvencia.

De most már a tisztán digitális vonalon analóg jel nincs, így a szűrő beiktatása értelmetlen.

Sőt, még ronthat is a helyzeten, ha rosszul van beiktatva. Azt dobd onnan inkább, felesleges.

Második kép a fali csatlakozó, ott jön be a vonal, gondolom.

2020. jan. 31. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
Vagyis dobd ki onnan.
2020. jan. 31. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:
Ha azt onnan kiiktatom akkor lesz értelme az új routernek?
2020. jan. 31. 20:21
 9/26 anonim ***** válasza:

Nincs köze hozzá, de most voltaképpen a Wifi-sebességgel van problémád és amiatt akarsz új Wifis routert?

A LAN-vezeték számítógépbe megy, azon jó a sebesség?

2020. jan. 31. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:

Pontosan, a "sebesség" (mivel nem nagyon nevezhető annak😂) a probléma


Lehetne vezetékesen és tudom, hogy azzal jobb sebesség érhető el, de 2020ban már nem akarok vezetékesen csatlakozni a routerhez laptoppal. Meg telefonon attól meg ugyan olyan rossz maradna a net😥

2020. jan. 31. 21:08
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!