Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Router vásárlásban tudnátok...

Router vásárlásban tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

Üdv.

Előre is bocsi, hogy ennyire egy agyhalot vagyok, de magyarázatból tanul az ember🙂.

Nos, akkor... Ha jól tudom akkor az ami a képeken van "csak" egy modem (nem rendes router(?))


[link]


[link]


És abba kellene belekötni a routert amit szeretnék venném?

Ennyi lenne az egész vagy van más ördöngősség is benne?😂


Megegyszer bocsi ha hülye vagyok ehhez😂


Előre is Köszönöm az értelmes válaszokat☺️



2020. jan. 31. 18:14
1 2 3
 21/26 A kérdező kommentje:

Megérné a próbát egy ilyen, olcsóbb routert beszerezni?

[link]

2020. febr. 8. 13:04
 22/26 anonim ***** válasza:

Minek? Felesleges. A bejövő neted nem gyorsítja fel.

Közben beraktam a képet a sajátomról, előző oldalon (#20).

2020. febr. 8. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 P.O.C. ***** válasza:

Nincs nagy különbség a vezetékes és a Wi-Fi értékeke között. Gondolom ekkora csomagra is vagy előfizetve (5 Mbps / 0,5 Mbps). ADSL -től nincs mit várni. Ha gyorsabb netet akarsz a szolgáltatóddal beszéld meg. Másik routerrel sem lesz gyorsabb.


ADSL szűrő meg csak is akkor kell, ha analóg telefonvonalad is van. Egyéb esetben teljesen feleslegesen van bekötve. De amúgy akinek már HGW -t hoznak, annak a telefonvonalát is digitálisra (VoIP) szokták váltani, (ha csak kifejezetten nem kéri, hogy maradjon analóg a telefon amíg lehetséges), de akkor már csakis a HGW -be kötve működik a telefon és persze akkor se kell szűrő.

Tehát magyarul ha nincs semmilyen telefon előfizetésed a bejövő vonalat közvetlenül a HGW -be kell kötni.

2020. febr. 8. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:

#23

Egy bökkenő lesz csak: ez nem ADSL.

Nézd meg jobban, ez egy ahhoz hasonló:

[link]

[link]

2020. febr. 8. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 P.O.C. ***** válasza:
A VDSL csak az ADSL tovább fejlesztése, nagyobb bitrátával, amit a telefonról mondtam az a része ide is érvényes.
2020. febr. 8. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

VDSL2 ne viccelj, ugyanez nálam a Speedport W 724V.

A mért tesztérték sehol nincs a lehetőségekhez képest.

Persze, nem tudjuk az előfizetés milyenségét, de elég furcsa, ha egy ilyen tudású HGW társul ehhez a gyenge nethez.

Esetleg bekorlátozta a szolgáltató, vagy hibás a vonal?


"amit a telefonról mondtam az a része ide is érvényes."

Az már le volt itt írva (#6).

2020. febr. 8. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!