Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Milyen porbeles hegesztőt...

Kelemann kérdése:

Milyen porbeles hegesztőt érdemes venni otthoni (hobbi) célra ötvenezer forint környékén?

Figyelt kérdés

Szeretnék segítséget kérni, hogy mit javasoltok. Vettem nemrég egy - a lentebb már alázott Parkside-hoz igen hasonló - Haina M147 MIG200 porbeles hegesztőt. Annyi a különbség, hogy ezen két kapcsoló van, egy min/max és egy 1/2 kapcsoló. Egyrészt az a bajom vele, hogy a min/max kapcsoló érzésre nem csinál semmit, az 1-es állás kevésnek tűnik zártszelvényhez, a 2-es meg azonnal leveri a 16A-es megszakítót. A lényeg, hogy, mivel nem lehet rajta fokozatot állítani, nem sikerül vele (nekem amatőrnek) egy rendes varratot összehozni. Több Youtube teszt és itteni hozzászólás is megerősített abban, hogy eladjam (vagy kidobjam a francba) és vegyek egy másikat, ami inverteres és szabályozható. Kinéztem egy (kicsit) komolyabb (Haina M217/MIG270) gépet, és versenyez még az Alfaweld Hobby MIG-MMA 131, amit sokan ajánlanak és dicsérnek. Vegyem a biztosat (Alfaweld Hobbi), vagy ugyanolyan jó lehet a Haina 3 in 1 gép is, ami árban / tudásban jobbnak tűnik, esetleg tudtok ajánlani ebben az árkategóriában "best buy" hobbi porbeles gépet. Nem szeretnék még egyszer mellé nyúlni. Köszönöm.

Fontos, hogy nagyon ritkán kell, csak itthonra. Sosem tanultam hegeszteni, de amit kell, azt évek óta eddig megoldottam egy régi MMA-val, de most szeretnék pár igényesebb varratot összehozni.



2020. febr. 4. 00:54
 1/1 anonim válasza:
90%

Először is, porbelesből még a legdrágábbal sem fogsz tudni "igényesebb varratot" összehozni. Teljesen más technológiára lett ez a hegesztés mód kitalálva, mint az általad említett zártszelvény hegesztés. Mind amellett rohadt drága hozzá a huzal, ha már ilyesmi kategórián gondolkodsz, még mindig olcsóbb pár évre levezetve egy olcsóbb védőgázas hegesztő. Ha már zártszelvényről volt szó, én a helyedben maradnék egy jobb minőségű bevontelektródás inverternél. Bár dolgoztam már drágával amivel nem tudtam szép varratot összehozni, és olyan olcsó piacossal akivel rendkívül szép varratok készültek. Jobb minőségű pálcával igazán szépet lehet húzni akár kezdőként is. Porbeles van nekem is, igazából kasztnizni lehet vele, igaz elég igénytelenül, főleg ha kezdőként fogsz neki. Szerintem maradj egy egyszerű MMA inverternél. Sok bosszúságtól megkíméled magad. Vagy egy olcsóbb mig/mag felszerelés, ami persze szintén nem egy piacos gépet takar, hanem inkább egy régebbi egyszerű trafós "Co Hegesztőt".

Nem vagyok hegesztő, bár már sok éve hegesztek hobbi szinten,ha bárki megcáfol elfogadom

2020. ápr. 27. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!