Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hogyan működik az erősítő?

Hogyan működik az erősítő?

Figyelt kérdés
Ha egy közös emitteres (NPN) kapcsolás bemenetére rákapcsolunk egy szinuszjelet, akkor hogyan alakul ki a negatív félperiódus a kimeneten?

2020. febr. 18. 18:24
 1/5 anonim ***** válasza:

Úgy, ahogy a korábban feltett kérdésedre válaszolva Szervizmérnök Úr elmagyarázta.

Azért mert te nem értetted meg, senki nem fogja még egyszer elmagyarázni.

https://www.gyakorikerdesek.hu/elektronikus-eszkozok__egyeb-..


Jelentve hogy korábban már megkérdezted ugyanezt

2020. febr. 18. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Szervizmérnök úr ***** válasza:
74%

Ez tényleg furcsa, mondhatni értelmetlen.

Még egy linket is betettem a másik témában, ahol animált szinuszjelen mutatja a működést, a kivezérlés függvényében szemléltetve a nemlineáris torzítást.

2020. febr. 18. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
És angol magyarázat volt hozzá...
2020. febr. 18. 19:37
 4/5 A kérdező kommentje:

Nem baj, megkűzdöttem az angol szöveggel. Párszor elolvastam és megértettem az egészet.

Köszönöm a segítséget!

2020. febr. 18. 19:52
 5/5 Szervizmérnök úr ***** válasza:

A kapcsolási rajz és a szinuszjel nemzetközi, amúgy is a rajz miatt linkeltem. Eleve csak egy rajzot kerestem a Google képkeresőben, de végül azt az oldalt találtam.

Tehát a szöveg mellékes is, ha így nézzük.

Csak annyi, hogy lassan vált az animáció, ki kell várni, ezért nekem is csak később tűnt fel, hogy tud ilyet egyáltalán.

2020. febr. 18. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!