Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » H tarifa bekötése nem hőszivtt...

H tarifa bekötése nem hőszivttyúra?

Figyelt kérdés

Van valakinek tapasztalata arról mennyire oldható meg?

Tudom hogy csak hőszivattyúra lehet legálisan, vagy ha van megújuló.

De kérdés, van e valaki aki ilyen módon üzemeltet olyan fűtésrendzert amire hivatalosan nem kérhető H.

Illetve mi a menete? Veszek egy állszivattyút, majd a kábelt lepárhuzamosítom az panelek felé? Van e ellenörzés?


2020. febr. 18. 18:38
 1/4 anonim ***** válasza:

Igényelni kell: [link]

Utána hivatalosan az EON ráköti, de nem arra amire te akarod, az már szabályellenes és meg*asznak érte!

Klímát is hivatalos szerelő köti rá úgy tudom, tehát az eontól.

2020. febr. 18. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Értem, és miután ráköti az állszivattyúra, utána átkötném a panelekre, hogy derülne ki?

Ez itt a kérdés.

Elmű évente bekopog és megnézi a kötést a falban? Elindítja a szivattyúmat és megnézi pörög e H -s óra? Elindíttat velem más elektromos fogyasztót pörgeti e az órát?

Tehát arra vagyok kiváncsi van e ellenörzés ha van milyen, és mik a buktatói?

2020. febr. 18. 19:06
 3/4 anonim ***** válasza:
Plomba...
2020. febr. 18. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem úgy van, hogy csak úgy felteszel akarmilyen álszivattyút! Pl egy inverteres klímánál is full dokumentáció kell, illetve ki szerelte fel stb, ahogy a regisztrált villanyszerelő is felelősséget vállal a munkájáért. Ezen felül pl egy inverteres klímánál amire kérheted a H tarifát, valószínüleg feltűnik az Eonnak, hogy nyáron nem fogyasztas semmit. Illetve a túlzott fogyasztás is gyanús lehet, hiszen egy 3,5kW-os klíma is csak 300-1800 Watt között fogyaszt.
2020. febr. 18. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!