Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Létezik, hogy ennyit fogyaszt...

Létezik, hogy ennyit fogyaszt egy klíma?

Figyelt kérdés

Tavaly júliusban telepíttettünk egy Daikin FTXF35A típusú A++-os klímát, 3.5KW hűtési teljesítménnyel. Most kijött egy különbözet villanyszámla és a tavalyi évre 58ezer forint pluszt kell fizetnünk. Voltak itt közben januárban leolvasni az órát, ott ugyanazt a havi 187kWh-t számolták nekünk amit eddig is fizettünk átalányban. Szóval tuti valami megdobta a tavalyi évben a számlát és csak a klíma lehetett az. Viszont ezt meg nagyon sokallom, mert nem ment sokat, csak esténként, akkor is csak ECO módban, tehát gondolom nem vette fel a 3.5KW-ot amire maximálisan képes. Ráadásul ez egy energiatakarékos klíma, tök új modell, R32-es hűtőközeggel.

Próbáltam keresni a neten táblázatot arra vonatkozóan, hogy milyen fokozatban mennyit fogyaszt, de nem találtam semmi ilyesmit. De ez nekem fura. Nagyon maximálisan 3 hónapon át ment tavaly, abból 2 hónapig majdnem minden este, tehát napi 8 órát, a harmadik hónap már ősz volt, akkor meg csak néha-néha ment már. Mások meg ész nélkül orrba-szájba nyomatják a régi klímákat és havi plusz 7-8ezer forinttal dobja meg a számlájukat, szóval most kicsit le vagyok sokkolva.



2020. febr. 24. 09:30
 1/4 anonim ***** válasza:
26%
2020. febr. 24. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
69%

Nem feltétlenül csak a klíma dobhatja meg a számlát! Pláne, hogy éves szinten fizettél rá. Nekem havi szintü netes lejelentéssel van a villany, és azt is észrevenni ha szünet van a suliban, vagy szabin vagyok, mert ilyenkor pl többet megy a TV, Xbox stb.

Egy inverteres klíma pedig soha nem fogyaszt 3,5kWattot, az a hűtő-fűtő teljesítménye! Nekem egy Midea 3,5kW-s van és a kültéri adattábláján az szerepel, hogy 300-1800Watt köztt fogyaszt.

Az a baj, hogy havi szinten nagy kilengések lehetnek, ezért érdemes havonta bediktálni az óraállást, mert akkor nem éri az embert meglepetés. Persze ehhez szerődést kell modosítani.

2020. febr. 24. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Egy klíma max 800-1000W-ot fogyaszt, nem 3,5KW-ot!

Ott valami más (is) lehet.


Miért nem nézed és diktálod havi szinten az óraállást? Én mióta megvettem a lakásomat neten küldöm be minden hónapban az óraállást. Ha néha elfelejtem, akkor meg egy becslés alapján kapom a számlát. Sokkal jobb, mint minden évfordulókor bazinagy számlát kapni!

2020. febr. 24. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

58ezer az kb 1350 kWh (43 forinttal számolva)

vagyis 112,5 kWh havonta ami 3,75 kWh naponta.

Tehát ha 1 kWh-t eszik akkor 3 óra 45 perc klímaüzemeltetéssel megvan az 58e (minden nap 3:45)

2020. febr. 24. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!