Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mire való a másik poti?

Mire való a másik poti?

Figyelt kérdés

[link]

Vettem egy ilyen step-up áramkört.

Az egyik potméterrel állítható a kimeneti feszültség (de nem mindig reagál) de a másik potot hiába tekergetem, nem történik semmi. (ennek elvileg az áramerősséget kellene beállítania terhelt állapontban.)



2020. febr. 27. 16:36
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Az egyikre "CC adj" van írva. Ez az áramhatárolást jelenti. Feltehetően ez egy CC/CV üzemű eszköz (sajnos csak az egyik potin van olvasható felirat a linkelt oldalon). Ez azt jelenti, hogy ameddig a terheklő áram kisebb mint a beállított (CC) érték addi a beállított feszültséggel működik, ha a terhelő áram nagyobb lenne akkor pedig az áramot tartja és a feszültséget csökkentei. (CC=Constant Current /állandó áram/; CV=Constant Voltage /állandó feszültség).
2020. febr. 27. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

De nem lehet beállítani max. terhelőáramot.

Megterheltem az áramkört (kb. 200mA, 10V volt a kimeneten)

Kitekertem a potit mindkét irányba teljesen és semmit se változott az áramerősség.

2020. febr. 27. 17:05
 3/16 Szirty ***** válasza:

Mert nem érted mi az áramgenerátoros és a feszültség generátoros mód lényege.


Ha a terhelésen amit rákötöttél nem folyik annyi áram amennyit az áramkorláton be lehet állítani akkor annak tekergetése látszólag hatástalan.

Tehát később lesz lakástűz, nem akkor amikor tekered :)

2020. febr. 27. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Pontosan tudom mi a feszültséggenerátor és az áramgenerátor.
2020. febr. 27. 18:20
 5/16 A kérdező kommentje:
1A-nél sem működik
2020. febr. 27. 18:27
 6/16 anonim ***** válasza:
Bocs. De oda van írva 10A gondolom 10A környékén lehet állítani. Nem fogod tudni 0-ig letekerni. Ezeknél legtöbbször max. 15-20% a beállíthatósági határ.
2020. febr. 27. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Próbáld ki 10A-el megterhelni ott fog működni.
2020. febr. 27. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Ha ráakasztottál egy lineáris tulajdonságú terhelést, ami 10 V-ról 200 mA áramot vesz fel, azt az áramot növelni már nem tudod az eszközzel, legfeljebb csökkenteni. Amire a feszültség csökkentésével fog reagálni, törvényszerűen.

Bemenőfeszültséget sem árultad el.

Ilyen modulok CC áramkorlátját rövidre zárt kimenettel általában pontosan be lehet állítani. Vagyis nem változik el utána, normál terhelésen sem (ahogy az illik is, ideális esetben), de azért nem árt külön ellenőrizni is.

Vagyis az ampermérőt akasztod a kimenetre, ennyi csak.

2020. febr. 27. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Illetve rosszul írtam előbb, step down konverterre vonatkozik.

Step up konverternél ne zárt rövidre!

2020. febr. 27. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Vagyis ne zárd. Először nem figyeltem, hogy step up konverterről van szó, ezért írtam rosszul.

Itt van egy részletesebb bemutató:

[link]

2020. febr. 27. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!